Diyarbakır Esnafına Faizsiz Kredi

Diyarbakır Esnafına Faizsiz Kredi

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebeniboğlu, Gelişmişlik Farkını Ortadan Kaldırma Projesinde pilot il seçilen Diyarbakır’da esnafların 6 ay ödemesiz ve 18 ay geri ödemeli 30 bin liraya kadar krediyi faizsiz olarak kullanabileceklerini bildirdi.

Ebedinoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre; KOSGEB ve Kredi Garanti Fonu (KGF) desteği ile Türkiye genelinde birçok esnafımız çok uygun koşullarla kredi kullanabilecekler. Diyarbakırlı esnaflar ise kredi imkanınından yararlanmak için 15 Ekimden itibaren kredi müracaatlarında bulunabilecekler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

4 Comments

 1. küçük esnaf için çok yararlı bir kredi.
  acaba hangi esnaf kesimi faydalanıyor.
  ve ne gerekli.

  1. Sayın Nevzat Bey;
   İlgili krediden Diyarbakır’da herhangi bir esnaf yada sanatkarlar odasında kaydı bulunan esnaflarımız yararlanabilmektedir. Kredi kullanımı için gerekli diğer belgeler konusunda ise bağlı olduğunuz esnaf yada sanatkarlar odasından yada KOSGEB’den bilgi alabilirsiniz.

  1. Merhaba Serdar Bey;
   Yazımıza konu olan Faizsiz Kredi Kampanyası’nın süresi maalesef dolmuştur. Ancak yeni ve güncel kredi kampanyalarını sitemizi sık sık takip ederek süresi içerisinde öğrenebilir, bu ayrıcalıklı imkanlardan kolayca yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir