Diyarbakir TSO Uyelerine Ozel Kredi

Diyarbakir TSO Uyelerine Ozel Kredi

Halk Bankası, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) üyelerine özel koşullarda kredi verecek. DTSO Başkanı Mehmet Kaya, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Halk Bankası’nın bölgeye yönelik düşük faizli kredi paketi hazırladığını söyledi.

Bu imkanın anlamlı olduğunu ifade eden Kaya, “Bölgemizde diğer bölgelere oranla daha az kredi kullanılmaktadır. Amacımız üyelerimizin işletmelerini geliştirmelerini sağlamaktır. Bunun için de kolay kredi kullanmaları için Halk Bankası ile bir sözleşme yaptık. Bu uygulamanın diğer finans kuruluşlarına da örnek olmasını istiyoruz. Halk Bankası’na teşekkür ediyor, işbirliklerinin devamını diliyoruz” dedi. Halk Bankası Diyarbakır Bölge Müdürü Levend Torusdağ da DTSO üyelerine özel bir kredi sistemi uyguladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Halkbank’ın Türkiye çapında başladığı Ticaret ve Sanayi Odalarına yönelik destek programı kapsamında Oda üyeleri, nakit 500 bin YTL’ye kadar kredi kullanabilecek. Bunun dışında Finansal Destek Kredisi (FDK) kapsamında kredi kullandırılacak.

FDK için özel sektörde kobi tanımında yer alanlar ile almayanlar için iki ayrı prosedür uygulanacak. Kobi tanımına uyan firmalar için 3 milyon dolar veya karşılığı avro yada YTL, kobi tanımı dışında kalanlara ise 500 bin dolar kadar kredi verilebilecek. Kredi için azami 84 ay vade uygulanacak.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir