Dolar Bir Anda Fırladı

Dolar Bir Anda Fırladı

Bugün döviz kurlarında adeta bir ralli yaşanıyor. Özellikle dolar kuru Merkez Bankası ‘nın faiz kararı sonrasında  5,36 TL ‘ye kadar düşmüştü. Ancak öğleden sonra Dolar bir anda fırladı. Aniden hareketlenen dolar kuru 5,40 TL’yi de geçerek adeta bir ralli yaşadı. Saat 15:30 ‘da 5,44 TL ‘yi gören dolar kuru bu saatlerde bir miktar geri çekilme yaşıyor.

Dolar Bir Anda Fırladı

Bu sabah saatlerinde itibaren hem piyasaların hem de dövizin gözü Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararında idi. Nihayet beklenen an geldi ve Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) toplanarak faizleri yüzde 24 düzeyinde bırakarak değişikliğe gitmedi. Merkez Bankası yaptığı açıklamada bazı risklerin halen devam ettiğine işaret etti.

Merkez Bankası beklentiler yönünde karar vererek faizleri değiştirmediğini duyurduğunda saat 14.00 ‘ü gösteriyordu ve dolar kuru ise 5,37 TL idi. Saat 15.00 ‘ten itibaren kur bir anda hareketlendi ve 5,40 TL ‘yi de geçti. Saatler 15:30 ‘u gösterdiğinde ise dolar kuru 5,44 TL ‘yi gördü. Akşam saatlerinde ise kur bir miktar gerileyerek 17:50 ‘de 5,42 TL seviyesinde seyretmeye devam ediyor.

İşte dolardaki o hareketlilik :

Saat 15.50 Dolar ve Euro Kurları


Merkez Bankası Kararı Sonrası Saat 14:17 ‘de Dolar Kuru

Saat 12.00 ‘de Dolar – Euro Kurları

Saar 08:42’de Dolar – Euro Kurları

Ve işte Altın Fiyatlarında Son Durum ( Saat 15:54 )

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir