Dolar Hızlı Düşüyor

Dolar Hızlı Düşüyor

Tüm dünyada gerilim yaratan ABD – İran geriliminin ardından tansiyonun düşürülmesi sonrasında Dolar hızlı düşüyor. Sadece dolarda değil tüm döviz kurlarında gerilemeye sebep olan siyasi uzlaşı mesajları altını da tabiri caize yerle bir etti. Bugün borsalar coştu, kripto paralar ve döviz de geriledi. İşte bugün dolarda yaşanan gelişmeler..

Dolar Hızlı Düşüyor

Dolar / Türk Lirası kuru, ABD ile İran arasında karşılıklı askeri restlerinin yerine ekonomik yaptırımların ve diplomasinin geleceği beklentisi piyasalarda tansiyonu düşürdü. Dün gece 5,97 TL seviyesini gören dolar, bu sabah güne düşüşle başladı. Bu sabah 5,90 TL ‘ye kadar gerileyen dolar / TL, öğleden sonra 5,87 TL seviyelerine kadar geriledi. Şu an itibari ile ise 5,97 TL civarında işlem görüyor..

Dolar Hızlı Düşüyor

Altın Düştü, Borsa Coştu

Bugün piyasalarda altın da önemli oranda gerileme yaşadı. Geçtiğimiz gün 305 TL ‘ye kadar çıkan gram altın fiyatı bugün 292 TL ‘ye kadar geriledi. Gram altın şu an itibari ile 292,63 TL seviyesinde seyrediyor.

Borsa İstanbul ise bugün adeta coştu. Günü % 4,53 yükselişle tamamlayan Borsa İstanbul 117.990 puana kadar yükseldi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir