Dolar ve Euro Yükseliyor

Dolar ve Euro Yükseliyor

Dolar ve Euro yükseliyor.. Son dönemde para ve altın piyasalarında yaşanan hareketli anlar devam ediyor. Bugün serbest piyasalarda Dolar ve Euro kuru yükselmeye devam ederken, Altın Fiyatları yerinde saydı. Bugün Borsa İstanbul ise bir miktar gerileyerek 95.977 puandan günü ve haftayı noktaladı.

Dolar ve Euro Yükseliyor

Seçimlerden sonra yaşanan sayım gerginlikeri, İstanbul karmaşası ve Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan diplomatik sorunların ardından bu hafta döviz kurlarında yükseliş gözlendi. ABD kanadından S-400 alımına ilişkin yapılan tehditvari açıklamalar ve Türkiye ‘nin bu açıklamalara sert tepki vermesi bu hafta dövizin yükselmesine neden oldu. ABD son olarak Türkiye ‘yi F-35 savaş uçağı projesinden de çıkarmakla tehdit etti.

Dolar 5,78 TL , Euro 6,54 TL Seviyesinden İşlem Görüyor

Tüm bu gelişmelerin ardından hafta boyunca yükseliş gösteren Dolar kuru haftayı 5,7850 TL seviyesinden kapattı. Euro ise bu hafta değer kazanarak 6,5446 TL seviyesinden işlem görüyor. Bugün altın ise bu hafta sergilediği önemli yükselişin ardından sakin bir seyir izledi. Bu hafta % 0,06 oranında değer kaybı yaşayan gram altın şu dakikalar itibariyle 240,6365 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Borsa İstanbul Yerinde Saydı

Hafta genelinde değer kaybeden Borsa İstanbul ‘da ise haftanın son iş gününde sakin bir seyir vardı. Gün içerisinde dalgalı bir seyir izleyen Borsa İstanbul 100 endeksi günü % 0,10 oranında değer kaybı ile 95.977 puandan tamamladı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir