Dolarda Hareketli Anlar Yaşanıyor

Dolarda Hareketli Anlar Yaşanıyor

Dolarda hareketli anlar yaşanıyor.. Dün sakin bir seyir izleyen Dolar bugün ani bir hareketlenme yaşayarak dikkatleri üzerine çekti. Bugün sabah güne 5,46 seviyesinden başlayan dolar gün içerisinde ani bir yükseliş yaşayarak 4,5 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Bu rakam aynı zamanda 2019 yılının rekoru oldu. Dolardaki hareketlilik her kesim tarafından dikk  atle izlenirken, yükselişin hangi noktada duracağı da merak konusu..

Dolarda Hareketli Anlar Yaşanıyor

Dün 5,42 TL – 5,48 TL bandında işlem gören dolar/TL günü 5,46 TL seviyesinden tamamlamıştı. Yeni güne yatay seyirle 5,46 TL seviyesinden başlayan kur Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Amerika Birleşik Devletleri ‘nin Golan Tepeleri açıklamasını kınamasının ardından yönünü yukarı doğru çevirdi. Son 4,5 ayın en yüksek seviyesi olan 5,57 TL seviyesin kadar yükselen dolar böylece 2019 yılının rekorunu da kırmış oldu. Dolar şu sıralar bir miktar gerileyerek 5,54 TL seviyesinden işlem görüyor. Şu anda Euro kuru ise 6,27 TL seviyesinde.

1 Kasım 2018 Tarihinden Sonraki En Yüksek Seviye

Dolar geçtiğimiz 1 Kasım tarihinde gün içerisinde en yüksek 5,64 TL seviyesini gördükten sonra günü 5,51 TL ‘den kapatmıştı. Bugün gün içerisinde en yüksek 5,57 TL seviyesini gören dolar böylece son 4,5 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Ekonomistler, teknik açıdan dolar / TL ‘de 5,50 TL ‘nin önemli direnç konumunda bulunduğunu ifade ediyorlar. 5,40 TL ‘ın da önemli bir destek seviyesi konumunda bulunduğunu, bu seviyenin altında kapanışlar olması durumunda dolar kurunun 5,35 TL ‘ye düşmesinin gündeme geleceği ifade ediliyor.

GÜNCELLEME; Saat 19:00 itibari ile dolar / TL 5,71 ‘i gördü. Euro ise bu dakikalarda 6,44 TL ‘den işlem görüyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir