Dünyada İlk Elektronik Çek ve Bono Uygulaması

Dünyada İlk Elektronik Çek ve Bono Uygulaması

Dünyada ilk elektronik çek ve bono uygulaması Tükiye’de başlıyor. Güzel haberi Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan verdi. Pekcan, elektronik çek ve bono uygulamasının kısa süre içerisinde başlatılacağını ifade ederek, “Çeklerinizi elektronik ortamda alabileceksiniz, verebileceksiniz. Saklama sıkıntınız olmayacak. Güvenilirliği takip edilir olacak.” şeklinde konuştu.

Dünyada İlk Elektronik Çek ve Bono Uygulaması

Eskişehir ‘de düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısı ‘nda yaptığı konuşmada, ihracattaki destekleri artırdıklarını  hatırlatan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kendilerine her konuda destek veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘a da teşekkür etti. Bakan Pekcan, ticari hayatta son zamanlarda çek ve senedin  güvenilirliğinin sorgulandığını dile getirdi.

Elektronik Çek ve Bono Dünya’da İlk Olacak

Karekodlu çekin ardından karekodlu senet uygulamasını da başlattıklarını belirten Ruhsar Pekcan, “Dünyada ilk defa biz yapıyoruz. Elektronik çek ve bono uygulamasını başlatacağız. Çeklerinizi elektronik ortamda alabileceksiniz,  verebileceksiniz. Saklama sıkıntınız olmayacak. Güvenilirliği takip edilir  olacak. Aldığınız anda bu çeki hangi bankalardan ve hangi şubelerden tahsil  edeceğinizi de göreceksiniz. Bu en kısa sürede devreye girecek.” şeklinde konuştu.

Dünyada e-ticaretin hızla arttığının altını çizen Bakan Pekcan, Türkiye ‘de  % 4 olan e-ticaret oranını artırmak istediklerini de sözlerine ilave etti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir