Eba Kurs Öğrenci Girişi ve Kurs Kaydı

Eba Kurs Öğrenci Girişi ve Kurs Kaydı

Okullarda 2. Dönem kurs kayıtları başladı ve şimdi EBA kurs girişi yaparak internet üzerinden EBA kurs kayıt yapma zamanı.. Öğrenciler ve veliler herhangi bir internet erişimi olan araçla (bilgisayar, tablet ya da cep telefonu olabilir) kolayca hafta sonu kurslarına kayıt yaptırabiliyorlar. Peki Eba kurs öğrenci girişi ve kurs kaydı nasıl yapılır?

Eba Kurs Öğrenci Girişi ve Kurs Kaydı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenciler için hazırladığı EBA (Elektronik Bilişim Ağı) içerikleri, EBA 2. dönem kurs kayıtları aracılığıyla milyonlarca öğrencinin kullanımına sunuldu. EBA ile öğrenciler internet erişimlerinin olduğu her yerde eğitim görmekte oldukları öğretim yılına ilişkin ders içerikleri ve materyallerine kolaylıkla erişebilecekler. Ayrıca EBA üzerinden kurs başvuru işlemleri de gerçekleştirilebiliyor.

EBA 2. Dönem kurs başvuruları başladı! Peki EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm öğrenciler için ücretsiz olarak sağlanan kurs hizmetine EBA öğrenci girişi yapılarak başvuruluyor. Öğrenciler başvurular ile ilgili tüm detayları haberimizden öğrenebilecekler..

EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

EBA kurslarının amacı bilgi teknolojileri aracılığıyla etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş e-içerikler sunmakta, eğitim ve teknolojideki yenilikleri takip ederek gelişmeye devam etmektedir.

DYK kurs öğretmen başvuruları 4 Şubat – 10 Şubat tarihleri arasında yapılabilecek. Öğrenciler ise kurslar için 11 Şubat ile 17 Şubat tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Kurslar 25 Şubat tarihinde başlayacak.

Eba Kurs Başvuru Adresi ve Başvuru Tarifi

EBA kurs başvuruları EBA ‘nın resmi sitesi www.eba.gov.tr adresine girdikten sonra E-Kurs sekmesi üzerinden yapılabiliyor. Sekmeyi açtığınızda karşınıza Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi geliyor. Bu kısımdan Öğrenciler İçin EBA girişi seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

Daha sonrasında karşınıza http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp adresi gelecek. Buradan da e-okul bilgileri seçeneğini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek. Bu kısımdan ilgili alanları doldurduktan sonra giriş yap seçeneğine basarak sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Sistem içinde yine e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra bu alanda öğrenci bilgileriniz gözükecek. Sistem üzerinde bilgilerimi güncelle seçeneğine bastıktan sonra öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercih sekmesine tıklayarak kurs tercihlerinizi seçebilirsiniz. Ders seçimini tamamladıktan sonra kaydet seçeneğini işaretleyerek işleminizi bitirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir