Ege Perla’dan Miniklere Orff Eğitimi

Ege Perla’dan Miniklere Orff Eğitimi

“Carmina Burana”nın bestecisi Carl Orff’un yarattığı, konuşma, müzik ve dansın bir arada kullanımıyla uygulanan Orff Eğitimi; 9 Ekim – 24 Ekim ve 30 Ekim’de Mozart PSM eğitmenleri eşliğinde Ege Perla Çocuk Kulübü’nde gerçekleşecek. 

 

Tepe Emlak Yatırım yönetimindeki İzmir’in öncü karma projesi Ege Perla’da çocuklar için bu sefer çok farklı bir eğitim gerçekleşecek.

9 Ekim Cumartesi, 24 Ekim Pazar ve 30 Ekim Cumartesi günleri, B1 katında bulunan Ege Perla Çocuk Kulübü’nde düzenlenecek ücretsiz Orff eğitiminde; keşfederek öğrenme, doğaçlama ve ders konusunun canlandırmalarla işlenmesi yoluyla, çocukların kendilerini dil, müzik ve dansla ifade etmeleri teşvik edilecek.

Orff modeli ile kişide müzik sevgisi uyandırmayı, ses, beden ve enstrüman yoluyla kendisini farklı şekilde ifade edebilmeyi amaçlanan etkinlikte küçük bir orkestrada müzik yapar gibi, birlikte çalınan enstrümanların kullanımı çocukların duyarlı müzik dinleyicileri ve saygılı katılımcılar haline gelmelerine yardımcı olacak.

Ege Perla’da 9 – 24 – 30 Ekim tarihlerinde saat 13.00 ve 14.30’da Mozart PSM eğitmenleri ile gerçekleşecek eğlenceli ve öğretici Orff eğitimine katılım kontenjanla sınırlıdır.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Seda Akbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir