Eğreti Gelin Ladik Filminin Gişe Fiyaskosu

Eğreti Gelin Ladik Filminin Gişe Fiyaskosu
13 Nisan 2018 tarihinde büyük umutlarla vizyona giren ve Deniz Güvenç – Zaim Güvenç kardeşler tarafından yönetilen Eğreti Gelin Ladik filmi bekleneni vermeyerek gişede çakıldı. Box Office verilerine göre filmin vizyona girdiği tarihten itibaren Türkiye genelinde 34 salonda gösterildi ve filmi 3 gün içinde sadece 796 kişi izledi. Film bu izlenme rakamı ile 10.745 TL hasılat elde ederek büyük bir hayal kırıklığına sebep oldu. Ayrıca film 13-15 Nisan 2018 tarihleri arasında vizyondaki filmler sıralamasında, hafta sonu seyirci kategorisinde 26. sıraya yerleşerek yönetmenleri ve oyuncuları şoke etti.

Galaya İlgi Beklentiyi Yükseltmişti

Filmin galası 12 Nisan’da Ankara Panora AVM’de yapılmış ve yoğun ilgi gösterilmişti. Ancak film bu ilgiyi gişeye taşımada başarılı olmadı

Başrollerinde Yeşim Salkım Ve Hakan Eren Vardı

Film Yazar Şükran Kozalı’nın Eğreti Gelinler adlı romanından sinemaya uyarlandı. Senaryosu ise Zaim Güvenç ve Şükran Kozalı’ ya ait olan Eğreti Gelin Ladik filminin oyuncu kadrosunda Yeşim Salkım, Hakan Eren, Ali Ekberol, Sevinç Meşe, Deniz Güvenç, Zaim Güvenç, Özgür Bacaksız, Merve Aslan ve İlkay Kayku yer aldı.

Eğreti Gelin Olarak Yaşayan Bir Kadın Ve Kızının Dokunaklı Hikayesi Anlatılıyor

Filmde, eğreti gelin olarak yaşayan ve bu yüzden yaşadığı çevre tarafından dışlanan, yalnızlığın içine itilen Kostak Emine’nin hayatı etrafında dönen olayları konu almaktadır. Toplumsal dışlanmışlık yaşayan Kostak Emine, kardeşi Dilan’ın evine sığınır. Tüm yaşadığı acı olaylara rağmen Kostak Emine hayata tutunmaya çalışır. Tutunduğu dallardan biri yanına eğreti gelin olarak gittiği Hakan, diğeri de ondan olma kızı Ladik’tir. Ancak Ladik aynı hisleri annesine karşı beslemez. Çünkü annesi onu büyütmek için yeterli çaba göstermemiş, Ladik teyzesi Dilan tarafından büyütülmüştür. Ayrıca annesinin eğreti gelin olması nedeniyle kendisi de toplum tarafından dışlanmıştır. Bu yüzden kendine olan güvenini de kaybetmiştir. Daha sonra teyzesi tarafından zorla evlendirilen Ladik, evlendiği erkeği terk ederek yaşadığı yer olan Denizli’den Ankara’ya doğru uzun bir yolculuğa çıkar.

Cesur sahneler yankı uyandırdı

Filmde Yeşim Salkım ve İlkay Kayku’nun yer aldığı cesur sahneler büyük dikkat çekti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir