Emeklilerin 1000 TL Bayram İkramiyesi Ne Zaman

Emeklilerin 1000 TL Bayram İkramiyesi Ne Zaman

Emekliler geçtiğimiz yıl 1000 TL bayram ikramiyelerini alarak büyük mutluluk yaşamıştı. Yine bir bayrama sayılı günler kaldı ve emekliler şimdiden bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi merak etmeye başladılar. Peki 2019 yılında emeklilerin 1000 TL bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emeklilerin 1000 TL Bayram İkramiyesi Ne Zaman

Emekliler bu yıl da Ramazan Bayramı öncesinde 1000 TL ve Kurban Bayramı öncesinde 1000 Lira olmak üzere toplamda 2000 TL bayram ikramiyesi alacaklar. Geçtiğimiz yıl toplam 2000 TL bayram ikramiyesi alan emekliler, bu yılki ödemeleri ise Mayıs ve Ağustos ayında alacak. Bu sene Ramazan Bayramı 4 – 6 Haziran tarihlerine denk geliyor. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle de emeklilere Ramazan Bayramı için ödenecek olan 1000 TL ‘lik bayram ikramiyesinin Mayıs sonunda ödeneceği tahmin ediliyor. Emeklilerin hesabına 1000 TL tutarındaki ödemeler büyük ihtimalle 27 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında yatırılmış olacak. Böylece emekliler bu tarih aralığında yılın ilk bayram ikramiyesini almış olacaklar.

Yeni Emekli Olanlar da İkramiye Alacaklar

Bayram ikramiyelerine ilişkin ödemelerin yatırılacağı tarihe kadar emekli aylığı bağlanan yeni emekliler de bu yılın ilk bayram ikramiyesi ödemesinden yararlanacaklar. Ramazan Bayramı öncesinde emekli olan yeni emekliler, bu tarihten itibaren verilecek tüm bayram ikramiyelerini de alabilecekler.

Kurban Bayramı İkramiyeleri 5 – 9 Ağustos’ta Ödenecek

Emekliler için Ağustos ayı da yine ikramiye ayı olacak. Emeklilere, 2019 yılının ikinci bayram ikramiyesi Kurban Bayramı öncesinde ödenecek. Kurban Bayramı 11 – 14 Ağustos ‘ta kutlanacak. Arefe günü de 10 Ağustos Cumartesi gününe denk geliyor. İkramiyenin de bu tarihten önce, yani 5 Ağustos – 9 Ağustos aralığında ödenmesi bekleniyor. Yine bu tarihe kadar emekli olanlar da 1000 TL ‘lik ikramiyeden yararlanabilecekler. İlk ikramiyeden sonra emekli aylığı bağlanmış olanlar, 2019 yılını 1000 TL ‘lik Kurban Bayramı ikramiyesi ile kapatacak. İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih SGK tarafından duyurulacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir