EmlakBank Faaliyetlerine Başladı

EmlakBank Faaliyetlerine Başladı

EmlakBank 18 yıl aradan sonra yeniden faaliyetlerine başladı. İstanbul Ataşehir ‘de Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş. adı ile merkez binasını oluşturan EmlakBank faaliyetlerine başladı. Halka kapısını açan ve bankacılık hizmetlerini vermeye başlayan Emlakbank artık tüm ülke genelinde hizmet verecek. Kısa süre içerisinde hızla şubeleşme hedefi bulunan Emlakbank, ilk etapta 15 şube açmayı hedefliyor.

EmlakBank Faaliyetlerine Başladı

26 Şubat tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ‘nun (BDDK) Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş. ‘ye bankacılık faaliyet izni vermesinin ardından, bankanın yeniden hizmete gireceği gün merakla bekleniyordu. Türkiye ‘nin en köklü bankalarından olan EmlakBank ‘ın geri dönüşü her kesim tarafından sevinçle karşılandı.

Yeniden faaliyetlere başlama çalışmaları sonrasında, Türkiye ‘nin altıncı ve en genç Katılım Bankası hayata geçmiş oldu. “Emlak Bank” ın İstanbul Ataşehir ‘de bulunan genel müdürlük binası ve merkez şubesi hizmet vermeye başladı. Katılım bankası olarak hizmet vermeye başlayan kuruluş, tarih sahnesinde yeniden yerini aldı.

Kısa Sürede 7 Bölgede 15 Şube Hedefleniyor

Geçmişte de inşaat ve gayrimenkul sektörünün en önemli destekçilerinden olan Türkiye Emlak Katılım Bankası, sektör için yeni ürünler geliştiren firmalara destek sağlayacak. İnşaat sektörünün içinde bulunduğu finansal sorunlara çözüm üretmek amacı ile hayata geçirilen EmlakBank çalışmalarına hızlı başladı. 18 sene aradan sonra yeniden faaliyetlerine başlayan “Emlak Bank”ın, 2019 yılı sonuna kadar 7 bölgede 15 şube açmayı hedefliyor. Bankanın konut kredileri ve inşaat firmalarına vereceği destekler ile sektöre önemli bir destek sağlaması bekleniyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir