Emlakbank Kredileri ve Kredi Başvurusu

Emlakbank Kredileri ve Kredi Başvurusu

Türkiye ‘nin köklü bankalarından olan Emlakbank, 18 yıl aradan sonra yeniden faaliyetlerine başladı. Tüm bankacılık işlemlerini ve finansman olanaklarını sunan Emlakbank, pek çok kredi olanağı da sağlıyor. Üstelik krediler için kolay başvuru olanağı sağlanıyor, pek çok uygun seçenek hizmetinize sunuluyor. İşte Emlakbank kredileri ve kredi başvurusu hakkında merak edilen tüm detaylar..

Emlakbank Kredileri ve Kredi Başvurusu

Emlakbank ilk kuruluş amacına uygun olarak öncelikle emlak sektöründe öncü olmak amacı ile yeniden hayata geçirildi. Bu nedenle de kredilerde öncelik ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, konut kredileri ve inşaat sektörüne yönelik krediler olacak. Ancak Emlakbank tüm banka faaliyetlerini de eksiksiz olarak yerine getirecek, ihtiyaç kredisi (ihtiyaç finansmanı) ve kredi kartı gibi pek çok hizmet de sağlanacak.

Emlakbank Konut Finansmanı (Konut Kredisi)

Emlakbank Konut Finansmanı ile hayal ettiğiniz eve, uzun vade ve size özel ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Emlakbank Konut Finansmanı sizi her ay kira ödemekten kurtaracak, kira ödemesi yerine kendi evinizin taksitlerini ödeyeceksiniz. Emlakbank Konut Finansmanı ile satın almak istediğiniz konut, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak Emlak Katılım Bankası tarafından satın alınıp, size istediğiniz vade üzerinden satılıyor.

Emlakbank Konut Finansmanı geri ödemeleri için 120 aya kadar vade seçeneği var. Emlakbank Konut Kredisi geri ödemelerinizi bütçenize uygun olarak siz belirleyebilir ve ödemelerinizi zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Emlakbank’tan satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin yüzde 80 ‘ine kadar finansman kullanılabiliyor. Konut finansmanı kullanımında, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden muaf olabiliyorsunuz.

Emlakbank İşyeri Kredisi (İşyeri Finansmanı)

Emlakbank satın almak istediğiniz dükkan, depo, büro, mağaza ya da lojman gibi gayrimenkuller için finansal ihtiyaçlarınızı “EmlakBank İşyeri Finansmanı” nı kullanımınıza sunuyor. EmlakBank İşyeri Finansmanı geri ödemelerinde 60 aya kadar vade olanağı sunuluyor. Finansman geri ödemelerinizi her ay eşit taksitler halinde yapabileceğiniz gibi, farklı vade aralıklarında ve değişken taksit tutarları ile esnek vadelerde de yapabilirsiniz.

Emlakbank İşyeri Kredisi Gerekli Belgeler

Başvuru formu
Resmi bir kimlik belgesi
Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
Satın alınacak işyerine ait tapu fotokopisi
Müşteri adına kayıtlı elektrik, su, sabit telefon ya da doğalgaz faturası fotokopisi
Gerekli görülmesi hâlinde kefil ve kefile ilişkin belgeler
Şubece istenebilecek diğer belgeler

Emlakbank İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)

Emlak Bank İhtiyaç Finansmanı ile Eğitimden evlilik harcamalarınıza, sağlık harcamalarınızdan seyahat giderlerinize, hac ve umreden, ev tadilatı harcamalarınıza kadar bütün ihtiyaçlarınız için kredi kullanabiliyorsunuz. İhtiyaç Finansmanı Katılım Bankacılığı esaslarına uygun olarak bireysel ihtiyaçlarınız için gereken finansman desteğini sağlıyor.

Emlakbank İhtiyaç Kredisi ile karşılayabileceğiniz ihtiyaçlarınız bu kadarla da sınırlı değil. Beyaz eşya, mobilya, televizyon, bilgisayar, klima gibi ihtiyaçlarınız için ihtiyaç finansmanından yararlanabilirsiniz.

Emlakbank Eğitim Finansmanı

Yurt dışı ya da yurt içi eğitim harcamalarınız için ihtiyacınız olan finansman desteği Emlakbank’ta. Emlakbank Eğitim Finansmanı ilköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans yanı sıra dil eğitimi gibi eğitimleri de kapsar. Kredinin maksimum vadesi 48 aydır. Proforma fatura ile kullandırım yapılabilir. Eğitim Kurumu ve Emlak Katılım Bankası arasında yapılacak protokol ile alternatif finansmanlar da sunulabiliyor.

Emlakbank Hac – Umre Finansmanı

Emlakbank kutsal toprak ziyaretlerinizi huzurla gerçekleştirmeniz için de finansman desteği sağlıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve tur firmalarına yapılması gereken hac veya umre ödemelerinizde Emlakbank Hac – Umre Finansmanı ‘nı kullanabilirsiniz. Böylece nakit sorunu yaşamadan hac ve umre ibadetinizi yerine getirebilirsiniz.

Emlakbank Hac – Umre Finansmanı ile bütçenize uygun kâr payı oranları ile ve 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanabiliyorsunuz. Bu kapsamda kullanacağınız finansman desteği ödemelerinizi de esnek ödeme planları ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Emlakbank kredi kullanımı için Umre ziyaretiniz için anlaştığınız tur firmasının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan listede yer alması ve Umre organizasyonu yapmaya yetkili olması gerekiyor.

Emlakbank Araç Finansmanı (Taşıt Kredisi)

Satın almak istediğiniz sıfır ya da 2. el binek araçlarda ihtiyacınız olan taşıt finansmanını da Emlakbank ‘tan sağlayabilirsiniz. Satışa konu araç bedeli 120.000 Lira ve altında olan araç için fatura / kasko değerinin yüzde 70 ‘i; 120.000 TL ‘nin üzerinde olan araçlarda ise 120.000 Lira ‘ya kadar olan kısmı için yüzde 70 ‘i, 120.000 TL üstünde olan kısım için yüzde 50 ‘si oranında araç finansmanı sağlanabiliyor.

Emlakbank Araç Finansmanı ile en fazla 5 yaşındaki 2. el araçlar için finansman desteği alabilirsiniz. Nihai fatura değeri 120 bin TL ve altında olan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 60 ayı, nihai fatura değeri 120 bin TL üzerinde olan taşıt alımı amacıyla kullandırılan krediler ile taşıt teminatlı kredilerin vadesi 48 aydır.

Emlakbank Araç Finansmanı İçin Gerekli Belgeler

Araç Finansmanı başvuru formu
Resmi bir kimlik belgesi
Gelir Belgesi
Sıfır araç için Finansmana konu aracın proforma faturası / İkinci el araç için aracın ruhsat fotokopisi
Müşteri adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz ya da sabit telefon faturalarından herhangi birinin fotokopisi
Gerekli görülmesi hâlinde kefil ve kefile ilişkin belgeler

Emlakbank Yabancıya Konut Finansmanı (Yabancıya Konut Kredisi)

Yaşamını yurt dışında devam ettirip, Türkiye ‘den konut almak isteyenler de Emlakbank ‘tan kullanacakları ” Yabancıya Konut Finansmanı ” hayallerindeki evi satın alabiliyorlar. T.C. vatandaş olmayanlar, Emlakbank Yabancıya Konut Kredisi ile TL, USD veya EUR cinsinden finansman desteği alabiliyorlar.

T.C. vatandaş olmayan yabancılar, satın almak istedikleri evin ekspertiz değerinin yüzde 50 ‘sine kadar finansman kullanabiliyorlar. Bu kredinin ödemeleri 120 aya kadar vadelendiriliyor, kredinin geri ödemeleri aylık eşit taksitler hâlinde veya esnek taksitler halinde yapılabiliyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir