En Çok İzlenen 10 Türk Filmi Belli Oldu!

En Çok İzlenen 10 Türk Filmi Belli Oldu!

RECEP İVEDİK SERİSİ İLK 10’U ADETA PARSELLEDİ

Sinemada en fazla seyirci çeken 10 sinema filmini sizin için derledik. Listede dikkat çeken filmlerden birisi de 5 milyon izlenme sayısını geçen ve Oscar’a en iyi yabancı film dalında aday olması da gündeme gelen Ayla. Ayrıca listede 2018 yılı başlarında gösterime giren Arif V 216’da seyircinin ilgisini çekere ilk 10 film arasına girmeyi başardı.
Sinemaseverlerin beğenisini kazanarak gişe yapan ilk 10 film şunlar;

RECEP İVEDİK SERİSİNİN SON FİLMLERİ İLK 2’DE

1- RECEP İVEDİK -5-
Kahramanımız Recep İvedik, mahalle komşusu olan ve arkadaşı İsmet’in ölümünden sonra taziye ziyaretine gittiği sırada eşinin geçim sıkıntısı içine girdiğini görür. Aynı zamanda bir şoför de olan İsmet’in son arzusunu yerine getirmek için arkadaşı Nurullah’la birlikte yola çıkarlar. Yola çıktıklarında fark ederler ki milli takımı yurtdışındaki bir turnuvaya götürmektedirler. Spor ekibin başına gelen talihsiz olaylar sonrasında Recep İvedik, kontrolü eline alır ve komik olaylar gelişir. 7.437.050 seyirci rakamıyla gişede en çok rağbet gören 1. film oldu.
2- RECEP İVEDİK -4-
Recep İvedik, çocukluğunun geçtiği ve mahalle çocuklarının her gün top oynadığı arsanın bir müteahhit firma tarafından alınacağını duyunca Issız Ada adlı yarışmaya katılıp ödülü kazanıp arsayı müteaahit firmadan almak ister. Issız adadaki yarışmada yaşananların komik bir dille anlatıldığı film 7.369.098 seyirci rakamıyla en çok izlenen 2. film oldu.

HOLLYWOOD TEKNİĞİYLE ÇEKİLEN İLK FİLM OLAN FETİH 1453’TE İLK 10’A GİRDİ

3- DÜĞÜN DERNEK
Tam bir düğün dernek filmi olan ve Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in Türkiye’de daha geniş kitleler tarafından tanınmasının yolunu açan filmde Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın düğünü mizahi bir dille konu alınmaktadır. Tarık’ın ailesi Sivas’a yakışır bir düğün yapmak isterken halbuki ailenin maddi durumu da çok  iyi değildir. Buna rağmen babası olan İsmail oğluna tam tekmilli bir düğün yapmak için tüm Sivas’ı arkadaşlarıyla birlikte alt üst eder. Tabi bir de Nugesha’nın ailesi gelecektir. Oldukça eğlenceli ve komik olan filmi 6.980,070 kişi izledi. Böylece beyaz perdede en çok izlenen 3. film oldu.
4- FETİH 1453
İstanbul’un 2. Mehmed tarafından fethedilişinin anlatıldığı film gerek görselliği gerekse hollywood tarzının beyaz perdeye yansıtılmasıyla dikkat çekmişti. En çok izlenen 4. film olan Fetih 1453’ü 6.572.618 kişi izledi.
5- DÜĞÜN DERNEK -2-
Serinin ilk filminde oğlu Tarık’ı evlendiren İsmail bu sefer torununu sünnet ettirecektir. Yine arkadaşlarıyla Sivas’ı birbirine katarlar. Gülme garantili olan bu filmi 6.073.364 kişi izleyerek en çok izlenen 5. filmdir.

TÜRKİYE’NİN OSCAR ADAYIYDI

6- AYLA
Türkiye’nin Kore savaşına göndermiş olduğu Orduda astsubay olan Süleyman Dilbirliği ile Kore’li küçük bir kızın hikayesinin anlatıldığı film gerçek bir hayattan esinlenerek çekildi. Film dramatik sahneleriyle akıllarda kalırken Türkiye’nin En iyi yabancı film Oscar’ına aday filmi olarak da dikkat çekti. Filmi 5.534.817 kişi izledi ve bu rakamla en çok izlenen 6. film oldu.
7- AİLE ARASINDA
Engin Günaydın, Demet Evgar gibi mizahi yönü yüksek oyuncuların oynadığı ve Gülse Birsel tarafından senaryosu yazılan filmde kız isteme eksenli ve mizahi yönü oldukça yüksek olan filmi 5.214.124 kişi izledi.

CEM YILMAZ’IN FİLMİ BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMASA DA İLK 10’DA YER BULMAYI BAŞARDI

8- ARİF V 216
Gora’da dostlukları ilerleyen ve iki çok iyi arkadaş olan yarı robot 216 ile Arif’in maceralarının anlatıldığı film 4.931.639 kişi tarafından izlenerek en çok izlenen 8. film oldu.
9- RECEP İVEDİK -2-
Recep İvedik’in babaannesinin işe girme çabalalarının anlatıldığı film 4.333.144 kişi tarafından izlenerek en çok izlenen 9. film olmayı başardı.
10- RECEP İVEDİK
Recep İvedik serisinin ilki olan film, Recep’in çalınma üzere olan bir cüzdanı sahibine vermesi için -ki cüzdanın sahibi büyük bir iş adamıdır ve oteli vardır- Antalya’ya gitmesi ve otelde yaşadığı komik maceralar anlatılmaktadır. Tabi bir de otelde tatilini geçirmek üzere gelen çocukluk aşkı Sibel de bulunmaktadır. İlk gösterime girdiği zamanlar esprilerinin kaba saba olmasından dolayı eleştirmenler tarafından yoğun eleştirilere maruz kalan filmi 4.301.693 kişi izlemişti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir