En Ucuz Tatil Yapmak İçin Öneriler

En Ucuz Tatil Yapmak İçin Öneriler

Param yok gidemiyorum bahanesi artık son buluyor.. Her bütçeye göre hem de Türkiye’nin en turistik ve en revaçta olan bölgelerinde ucuz tatil yapabilirsiniz. Günlük 8 TL ‘ye Marmaris’te tatil olanağı sunan kamp alanları sadece bununla da sınırlı değil.. Ülkemizin dört bir yanında en güzel mevkilerde tatilcileri bekliyor.. İşte en ucuz tatil yapmak için öneriler…

En Ucuz Tatil Yapmak İçin Öneriler

Ülkemizin dört bir yanında giderek yaygınlaşan kamp alanlarında konfor artarken tatil maliyetleri de bir o kadar cebinizin dostu.. İsteğinize göre kendi çadırınızda konaklayabileceğiniz gibi, konforlu çadırlarda konaklama imkanı sağlanan kamp alanlarında karavanlarda konaklama seçeneği de sunuluyor. Tatilciler de hem bütçelerine hem de konfor tercihlerine göre ucuz tatil hayallerini düşük maliyetlerle gerçekleştirebiliyorlar..

Bugün sizler için Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan bir kamp alanını ziyaret ettik.. Turistlerin akın akın ziyaret ettiği ve oldukça maliyetli tatillerle bilinen Marmaris’te günlük sadece 8 Lira’ya nasıl tatil yapılabileceğini sizler için deneyimledik..

Kişi Başı 8 TL’ye Tatil

Türkiye’nin en büyük çadır kampı olan Muğla ilinin Marmaris ilçesindeki Çubucak Tabiat Parkı, turizm sezonunda doğayla iç içe tatil geçirmek isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. Yeşiller arasında sanki bir orman içerisinde yer alan, yeşil ile mavinin buluştuğu Çubucak Tabiat Parkı ‘nda tatil yapmak isteyen günübirlikçiler, kişi başı 8 TL, 4 kişilik çadır kuranlar ise günlük 28 TL ödüyor. Karavanlardan ise günlük 61 TL ücret alınıyor.

Marmaris ‘e 34 km mesafede olan Datça karayolu üzerindeki Milli Parklar Müdürlüğü ‘ne ait 200 dönüm arazi üzerine kurulu, Türkiye’nin en büyük çadır ve mesire alanı olan Çubucak Tabiat Parkı, mayıs-kasım ayları arasında ortama 3000 kişiyi ağırlıyor. 7 aylık dönemde Tabiat Parkı ‘nda yer bulmak güçleşiyor.

Tabiaat Parkı’nda Yaklaşık 400 Çadır Bulunuyor

Yaklaşık 400 çadırın kurulduğu Tabiat Parkı’nda, aralarında emekli milletvekili, polis, hakim, savcı, memur, genel müdür, esnaf ve işçi olmak üzere pek çok meslek grubu ve kesimden kişi, büyük şehirlerin gürültüsü ve kirliliğinden uzakta tatil yapmanın keyfini yaşıyor. Bazı tatilciler, kamyonetleri ile buzdolabı, mini fırın ve diğer çeşitli beyaz eşyaları ile koltuk takımlarını da yükleyerek Çubucak Tabiat Parkı ‘na getirip, evi aratmayan konforda tatil yapıyor.

Çam ağaçlarının altına kurulan 4 kişilik çadır için elektrik ve su kullanımın içinde günlük 28 TL ödemek yeterli olurken, ilave her bir kişi ve günübirlik gelenlerden ise girişte 8 lira alınıyor. Denize sıfır alanda karavanlardan ise günlük 61 TL alınıyor.

35 Yıllık Köklü Bir İşletme

35 yıldır hizmet veren Çubucak Tabiat Parkı’na, Türkiye’nin dört bir yanından her yaz sezonunda gelerek tatil yapanlar arasında, sıkı dostluklar kuruluyor. Burada tanışan ailelerden çocuklarını evlendirip, akraba olanlar, geçmişte çocukları ile geldikleri Tabiat Parkı’na şimdi torunlarıyla geliyor. Denize sıfır, ağaçların altına kurdukları çadırlarında yaz sezonunu geçirenler, otel, tatil köyü ve pansiyonlara oranla çok daha ucuz tatil yapma fırsatı buluyor. Çabucak Tatil Parkı’nın, yaz aylarında herkesin birbirini tanıdığı küçük bir belde kadar nüfusa ulaştığı oluyor.

Kamp Ziyaretçileri Hallerinden Oldukça Memnun

Kamp yaptıkları parkta ailelerinin kurduğu sıkı dostluklar sayesinde tanışan Neslihan ve Aras Aydın çifti, “Geçen yıl burada kamp yaptığımızda tanıştık. Arkadaşlığımız önce dostluğa, sonra aşka dönüştü. Ailelerimiz uzun yıllar burada sıkı dostluklar kurdukları için evlenmemiz de ani şekilde gelişti. Geçen sene tanıştık ve buradan ayrıldıktan sonra nişan ve düğün arka arkaya oldu. Bir yıldır evliyiz ve mutluyuz. Çubucak bölgesinin doğası ve denizi muhteşem. Park yetkilileri ve buradaki insanlar doğanın korunması için çok hassas ve duyarlı ” ifadelerini kullandı.

Yalova ilinden her yaz 35 senedir Çubucak ‘a tatile gelen Hatice Değer, “Burada çok güzel ve sıkı dostluklarımız oluştu. Geçmişte çocuklarımızla geldiğimiz Tabiat Parkı’na şimdi torunlarımızla geliyoruz” dedi. Emine Demir de 23 yıldır Çubucak Tabiat Pankı’nda tatilini geçirdiğini belirtip, “Hepimiz farklı şehir ve kültürlerden geliyoruz. Hepimiz burada aile olduk” diye konuştu.

En Ucuz Tatil Yapmak İçin Öneriler

Adana’dan gelen Ali Konder, “15 yıldır ailemle beraber Çubucak Tabiat Parkı ‘na tatile geliyoruz. Burada biz bir aileyiz. Adana ilinde bulunan mahallemizde kimse birbirini pek tanımaz, ama burada herkes birbirini tanır ve selam eksik olmaz” dedi. Hüseyin Katık ise, 30 yıl polislik yaptıktan sonra emekli olduğunu belirtip, “18 senedir Çubucak Tabiat Parkı ‘nda ailemle kamp yaparım. Burada sınıf ayrımı yok, orta ve zengin kesim huzuru bulur ” şeklinde konuştu.

Çubucak Tabiat Parkı ‘nı 17 yıldır işleten firmanın sorumlusu Mehmet Ali Uslu ise şunları söyledi: ” 1 Mayıs – 1 Kasım tarihleri arasında kapılarımızı açıyoruz. Parkımıza isteyen özel araçları ve karavanlarıyla gelebiliyor. Türkiye’nin her şehrinden farklı meslek dallarından kişiler çadırları ile buraya geliyor. Kimi çadırlarını yanında getiriyor. Kimileri de bizim buradaki çadırlarımızdan kiralıyor. Haziran başından itibaren yaklaşık 3000 kişi burayı ziyaret ediyor. Şu an 400 çadır kurulu. Küçük bir belde gibiyiz. ” ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir