Erzurumlu Kobilere Kredi Firsati

Erzurumlu Kobilere Kredi Firsati
Halk Bankası ile Erzurum ve Ticaret Sanayi Odası (ETSO) arasında, oda üyelerine, uygun faiz ve vadeyle kredi açılmasına yönelik protokol imzalandı.

ETSO Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza töreninde konuşan ETSO Başkanı Muammer Cindilli, son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntının esnafı ve tüccarı olumsuz etkilediğini söyledi.

Ekonomik sıkıntıları atlatabilen firmaların, daha sonraki iktisadi krizleri çok fazla etkilenmeden aşabildiğini vurgulayan Cindilli, şunları kaydetti:

“Bu sıkıntılı günleri aşmak için çok daha fazla üretip ve çalışmamız gerekiyor. Ödeyebileceğimiz miktarda krediye başvuracağız. Gerekirse başka tasarruflarımızı feda ederek işlerimizi yürüteceğiz. Bu yılın ikinci 6 ayında iktisadi sıkıntılar daha da derinleşecek ve bu dönemde ayakta kalabilen mahalli firmaların ulusal, ulusal firmaların ise küresel firma olacağına inanıyoruz.”

Halk Bank, esnaf ve kobi bankacılığı genel müdür yardımcısı Şahap Kavcıoğlu da, banka olarak 70 yıldır Türkiye’de, 62 yıldır ise Erzurum’da hizmet verdiklerini belirterek, Erzurum’da geçmişteki ticari hareketliliğin olmadığına dikkati çekti.

Ekonomik sıkıntı içerisinde olan firmalara uygun faiz ve vadeyle kredi imkânı sağlayarak destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Kavcıoğlu, ETSO üyelerine protokol kapsamında 36 ay vadeli ve 500 bin YTL limitli kredi kulanım imkânı tanındığını belirtti.

Söz konusu krediye, yüzde 1,79 oranında faiz uygulanacağını belirten Kavcıoğlu, uygulanacak faiz oranının normal faiz oranından binde 2 oranında daha düşük olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından, Kavcıoğlu ve ETSO Başkanı Cindilli, protokolü imzaladılar.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir