Eskişehir Zincirlikuyu Toki ve Odunpazarı Mamuca Toki

Eskişehir Zincirlikuyu Toki ve Odunpazarı Mamuca Toki

Eskişehir Zincirlikuyu ve Odunpazarı Mamuca Toki başvuruları başladı. Toki tarafından Türkiye genelindeki 67 şanslı ile 50 bin adet sosyal konut yapılacağı duyurulmuştu. Eskişehir de bu şanslı iller arasında yerini aldı ve 1000 adetlik konut sayısı ile en çok konutun inşa edileceği iller arasında yerini aldı.

Eskişehir Zincirlikuyu ve Odunpazarı Mamuca Toki

2019 Eskişehir Tepebaşı Zincirlikuyu Toki ve Odunpazarı Mamuca Toki sosyal konut başvuruları başladı. Toki tarafından yapılacak sosyal konut evlerinin başvurusu ile alakalı tüm detayları ve Toki konutları hakkında tüm merak edilenleri bu haberimizde sizler için derledik. Proje kapsamında Odunpazarı Mamuca bölgesine 500 daire, Tepebaşı Zincirlikuyu bölgesine de 500 konut inşa edilecek.

Toki Eskişehir Tepebaşı Zincirlikuyu ve Odunpazarı Mamuca Başvurusu – 2019

TOKİ tarafından yapımı gerçekleştirilecek Toki Eskişehir sosyal konut evleri başvurusu 4 ayrı kategoride kabul edilecek. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri 15 Nisan – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. En az yüzde 40 engelli vatandaşlar ise 08 Nisan – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Emekli vatandaşların 25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabileceği projede diğer başvurular ise 06 – 22 Mart 2019 tarihleri arasında alınacak. Başvurular yaklaşık 45 gün devam edecek ve 19 Nisan tarihine kadar sürecek..

Toki Eskişehir Konutları Tepebaşı Zincirlikuyu ve Odunpazarı Mumuca ‘ya Yapılacak

Eskişehir’e yapımı gerçekleştirilecek Toki evleri 2 proje olarak inşa edilecek. Eskişehir Odunpazarı Mumuca bölgesine inşa edilecek toplam 500 dairenin 375 adedi 2+1 konutlardan oluşurken 125 adedi ise adet 3+1 dairelerden oluşacak.. Yine Eskişehir Tepebaşı Zincirlikuyu bölgesinde inşa edilecek 500 konutun da 375 adedi 2+1, 125 adedi ise 3+1 konutlardan oluşacak. Her iki projenin de en geç 36 ayda tamamlanıp dairelerin hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Eskişehir Toki Başvuruları Nereye Yapılacak?

Eskişehir’de yapımı gerçekleştirilecek  Odunpazarı Mumuca Toki ve Tepebaşı Zincirlikuyu Toki başvuruları Halk Bankası şubeleri aracılığı ile yapılabilecek. Halk Bankası şubelerine giderek Odunpazarı Mumuca Toki veya Tepebaşı Zincirlikuyu Toki evlerinden hangisine başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz ve hangi konut tipine (2+1 ya da 3+1) müracaat etmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Toki Eskişehir Konutlarına Kimler Başvurabilir?

Eskişehir Tepebaşı Zincirlikuyu Toki ve Odunpazarı Mumuca Toki bölgesine yapılacak 1000 adet konutun başvuru şartları da belli oldu.

2+1 konutlara başvuracak olanlar daha önce TOKİ ‘den ev almamış ve konut kredisi kullanmamış kişiler olabilecekler. Ayrıca 2+1 dairelere başvuracak kişilerin üzerlerinde kayıtlı hiçbir ev ya da konut olmamalı ve aylık gelirleri 4500 TL ‘den daha az olmalı. 2+1 dairelere başvurmak isteyenler 25 yaşının da üzerinde olmalılar. Bunlar haricinde T.C. vatandaşı olmayanlar da konut başvurusu yapamayacaklar.

3+1 konutlara başvuracaklar ise başka bir eve sahip olmamaları halinde başka bir şarta sahip olmak zorunda değiller. Şartlar başka bir eve sahip olmamak, 18 yaşından büyük olmak ve T.C. vatandaşı olmak…

Toki Eskişehir Ödeme Şartları

Toki’den Eskişehir’de yapılacak evlerden satın almak isteyenler kura sonucunda hak sahibi olmaları halinde bir çok ödeme seçeneğinden kendilerine uygun olanları tercih edebilecekler.

2+1 konutlar için % 10, % 12 ya da % 15 peşinat verilebilecek. İsteğe  göre belirlenecek bu tutarın ardından kalan miktar 240 aya kadar vadelendirilebilecek. Taksitler inşaatlar bitirilip daireler teslim edildikten sonra başlayacak. Her yıl memur maaşlarına yapılacak zam oranında taksitler artırılacak.

3+1 konutlar için ise % 10, % 15 ya da % 20 peşinat bedellerinden biri tercih edilebiliyor. Kalan tutar 180 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Diğer şartlar ise 2+1 dairelerdeki koşullarla aynı…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir