Esnaf ve Sanatkara Indirimli Kredi

Esnaf ve Sanatkara Indirimli Kredi

KOBİ’lere yönelik hizmetleri ayrı bir işkolu olarak ele alan ilk Türk bankası Garanti Bankası, kendi işinin patronu esnaf ve sanatkarlara özel yeni ürünü “Esnaf Destek Paketi”ni müşterilerinin kullanımına sundu. Müşteriler, temel bankacılık ürün ve hizmetlerinde avantaj sağlayan, indirimli faizle kredi kullanım imkanı sunan Esnaf Destek Paketi’yle, finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecek, tahsilat ve ödemelerini kolayca düzenleyebilecek.

Garanti, esnaf ve sanatkarların 15 bin YTL’ye kadar olan yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçları için, Esnaf Destek Kredisi’ni 60 aya varan vadelerle kullandırabilecek. Garanti’ye ait POS cihazı, şirket kredi kartı, çek karnesi gibi ürünleri kullanan esnaf ve sanatkarlar, krediyi daha düşük faizlerle alabilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Türkiye’nin kalkınmasının üretimle sağlanacağına inanıyoruz. Buna önemli bir katkıda bulunduğuna inandığımız esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacını karşılayarak, güçlenmelerine destek vermekten mutluyuz. Böylece bir yandan piyasanın hareketlenmesine de katkıda bulunmuş oluyoruz.” dedi.

Paket kapsamında kredi kullananlar, ev ve görünmez kaza sigortalarında yüzde 20, işyeri sigorta paketlerinde ise yüzde 10 indirim avantajından yararlanabilecek. POS’lar için indirimli komisyon oranları sunulacak KOBİ’ler, Hazır Hesap sayesinde hesaplarında nakit bulunmasa da çek ve faturalarını ödeyebilecek, nakit avans çekebilecek. Ticari araçları uygun vadelerde alma olanağının yanı sıra, marka bazında özel iskonto ve faiz oranlarından da yararlanabilecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

1 Comment

  1. kredi almak istiyorum 100.00 tl esnafım nasıl baş vurabılırım ne yapmam gerekıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir