Ethereum’a Yatırım Yapılır mı? Ethereum Geleceği

Ethereum’a Yatırım Yapılır mı? Ethereum Geleceği

Bu yazımızda özel olarak kripto para birimlerinden Ethereum’u ele alarak nelere dikkat etmeniz gerektiği ve bu dijital para biriminin geleceği hakkında öngörülen beklentilerin neler olduğunu ele aldık. Ethereum ve diğer kripto paralara yatırımın mantıklı olabilmesi için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.
Kripto Paralara Yatırım Yapmadan Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler:

  • Yatırım yapacağınız kripto para biriminin (coin) geçmiş fiyat performansı.
  • Benzer coin ve alt coinlerin geçmiş fiyat performansı.
  • Pazar geçerliliği (hangi uluslararası şirketler bu para birimini kullanmaya izin veriyor veya hangi devletler bu para biriminin online alışverişlerde kullanılmasına izin veriyor)

Yukarıdaki 3 madde, herhangi bir amatör kripto para yatırımcısının, ön durum incelemesine ve yatırım yapmak istediği coine yatırım yapıp yapmayacağına karar vermesinde yardımcı olacaktır. Herhangi bir yatırımcı, nereye yatırım yapacağına karar verirken bunu yapmalıdır.
Unutmayın, spekülasyon ile kumar arasındaki fark incedir ve bulanık çizgi nedeniyle aynı kabul edilir, ancak kendi kararlarınızı vermek ve tarihi fiyat analizi, grafik okumak, gelecek piyasa olaylarını anlamak gibi şeyleri öğrenmek ve uygulamak sizin yapmanız gereken ödevlerinizdir. Hangi durumda ne kadar risk altından olduğunuzu bilmek, ne yapacağınıza karar vermeniz için sizi avantajlı duruma getirecektir, başkalarından duyduğunuz bilgilere göre değil kendi kararlarınız ve mevcut bilgileriniz ile adımlar atmanız sizin kazançlı çıkmanızı sağlayacak en önemli etkenlerdir.

Ethereum Yakın Zamanda 1000 $ Olacağı Tahmin Ediliyor
Ethereum’un fiyatı 2017’de önemli ölçüde artmış olsa da halen geleceği konusunda kesin konuşmak için erken. Ethereum henüz dünya ticaretinde kullanılan ana kripto para konumuna gelmedi ama J.P. Morgan Chase (ABD merkezli uluslararası banka), Microsoft ve Intel gibi 30 büyük banka, teknoloji devi ve diğer kuruluşlar, dijital para birimine dayalı merkezi olmayan bir bilgi işlem ağı olan Ethereum ile uyumlu yazılım versiyonlarını oluşturmak için birleştiler. Bu projeler önümüzdeki birkaç yıl içinde çevrimiçi hale geldikçe milyonlarca insan Ethereum’a tanıyacak ve değer muhtemelen $ 1000 Dolar olacağı ABD’de konuşulmakta. (5 Kasım 2017 itibariyle değeri 460 $) Şu anda Ethereum blok zincirinde Bitcoin blok zinciri olarak yaklaşık 1/3 kadar işlem var, ancak Ethereum katlanarak büyüyorken, Bitcoin şu an maksimum kapasitesine ulaştı. Kripto para birimleri çok güçlü bir ağ etkisine sahiptir. Ne kadar çok kişi kullanırsa o kadar faydalı ve değerli hale gelir. Kullanımın artmasıyla Ethereum değerinin artması muhtemeldir. Ethereum da büyük küresel şirketlerin desteğini alıyor.
Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin çok saygı görüyor ve Ethereum toplumundaki çoğu insan onun vizyonuna inanıyor. Geliştirmede aşamasında ve gelecek için güçlü bir lider olması son derece önemlidir, çünkü protokol yükseltmelerinin uygulanmasını çok daha kolay hale getirmektedir. Ethereum geliştiricileri, Bitcoin’in yaptığı hataları ve bunları önlemek için neler yapılması gerektiğini öğrendi.
Benim önerim, Ethereum’a eğer yatırım yaptıysanız en azından birkaç yıl hiç dokunmadan beklemeniz. Gelecek birkaç yıl içerisinde bu para biriminin değerine değer katacağını düşünüyorum. Ethereum para birimi zaman zaman iniş ve çıkışlar yaşayacaktır, % 400’lük yükselişin yanında %50’lik iniş yaparak dalgalanmalar da yaşayacaktır. Bu dalgalanmaların kripto para birimlerinde yaşanması gayet doğaldır. Böyle durumlarda panik yapmamanız, aceleci davranmamanız, sakin ve sabırlı olmanız kazançlı çıkmanız için önemlidir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir