Kredi Risk Raporu Sorgulama

Kredi Risk Raporu Sorgulama

Kredi risk raporu sorgulama işlemleri günümüzde çok daha hızlı şekilde yapılabilmektedir. Bunun için sadece internet dahi yeterlidir. Artık kredi notları ve risk raporları sadece satın alma işlemlerinde değil bazı kiralama işlemlerinde de aranmaktadır. Bu nedenle risk rapor analizlerinizi pratik şekilde yapabilmek oldukça önemlidir.

Kredi Puanı ya da Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bir önceki yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize Kredi Puanını nasıl yükseltebileceğimiz konusunda bilgiler vereceğimizi duyurmuştuk. Bir çok ziyaretçimiz Kredi Notu ya da Kredi Skoru hakkında detaylı bilgiler talep ediyorlar ve bizlere bu konuda oldukça fazla soru soruyorlar. Bizler de elimizden geldiğinde sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.
.
Kredi Puanı ya da Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Puanı ya da Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Puanımızı artık bizler de bireysel olarak sorgulayabiliyor ve kolayca ulaşabiliyoruz. Bunun için Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ‘nun internet sitesinden ya da hemen hemen tüm bankaların internet ya da cep şubelerinden Kredi Risk Raporumuzu talep edebiliyoruz. Konu hakkında detaylı bilgiler vermiş olduğumuz Kredi Skoru Öğrenme ve Kredi Puanı Sorgulama başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi Puanı, Kredi Skoru ya da Kredi Notu Nedir ?

Kredi Skoru, Kredi Puanı, Kredi Notu ya da Kredi Risk Raporu hemen hemen aynı anlamlara gelmekte olup bankaların bizim finansal hareketlerimize ilişkin tuttukları kayıtları ifade eder. Bir çok ziyaretçimiz bu terimlerin ne anlama geldiğini de merak ediyorlar. Konu hakkında ayrıntıları herkesin anlayacağı bir dille sade bir şekilde ifade etmeye çalışacağız…

Kredi Skoru Öğrenme ve Kredi Puanı Sorgulama

Kredi Risk Raporu, Kredi Skoru, Kredi Notu ya da Kredi Puanı olarak isimlendirdiğimiz ve bankalardan kullanmış olduğumuz kredilerin, kredili hesaplarımızın ya da kredi kartlarımızın risk durumlarını içeren raporlarımız ya da kredi puanlarımız hepimizin ilgisini çekmiştir. Yakın bir zamana kadar bireysel olarak öğrenmemizin çok zor olduğu bu risk analizlerine artık hepimiz kolayca ulaşabiliyoruz. Sizler de kredi skoru ya da kredi puanı olarak adlandırdığımız bu risk bilgilerine kolayca ulaşabilir ve kredi kullanabilme ihtimalinizi kendiniz de değerlendirebilirsiniz.

ING Bank'tan 100.000 TL'ye Kadar İhtiyaç Kredisi

ING Bank “Eski Köye Yeni Adet” sloganı ile ihtiyaç sahiplerini kredi kullandırmaya devam ediyor. Televizyon ekranlarından başka bir dairenin faturasına ilişkin gecikme ücretinin kendisine yazıldığını gören apartman sakinini hepimiz hatırlarız. Bu ilginç reklam filmi ile “Hayatta başkalarının yükünü taşımam” diyen herkese kredi alırken de başkalarının yükünü taşımamalarını öneren ING Bank her müşterisine ayrı faiz oranları belirleyerek herkese aynı faiz oranı uygulamaya son verdi.