EVET !!! Ve Kredi Sicil Affı Yürürlüğe Girdi

EVET !!! Ve Kredi Sicil Affı Yürürlüğe Girdi

Ve milyonların beklediği Kredi Sicil Affı’nın da içerisinde bulunduğu torba yasa, dün Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe girdi… Bankalara kredi borcu ya da kredi kartı borcu olan milyonlarca vatandaşın gündeminde şu an sicil affı var.

Kredi Sicil Affından Kimler Yararlanacak?

Takipçilerimizin bildiği gibi Kredi Sicil Affı meclis gündeminde ve kısa zaman içerisinde yasalaşmak için gün sayıyor. Yasa taslağına göre Kredi Sicil Affı’ndan 11,5 milyon şahıs ve 2,5 milyon adet de şirketin yararlanacağı belirtiliyor.. Peki bu sayı neye göre belirlendi ve Kara Liste Affından Kimler Yararlanacak?

Kara Liste Affı Çıkıyor !! 11,5 Milyon Kişiye Müjde !

Kara Liste Affı Çıkıyor !! 11,5 Milyon Kişiye Müjde !

Kara Liste nedeni ile ve kredi sicilinin bozuk olması nedeni ile kredi kullanamayan 11,5 milyon kişiye ve 2,5 milyon şirkete müjdeli haber hükümet yetkililerinden geldi.. Meclis gündemine getirilen yeni torba yasa içerisinde yer alan Kredi Sicil Affı, kredi sicili bozuk olan ve kırmızı kalem yediği için kredi kullanamayan kişiler ve şirketler için yepyeni beyaz bir sayfanın açılmasını sağlayacak.. Torba yasa bu şekilde yasalaşırsa 11,5 milyon kişi ve 2,5 milyon KOBİ yeniden kredi kullanabilecek duruma gelecek…