Kredi Skoru Hakkında Merak Edilenler

Kredi Skoru Hakkında Merak Edilenler

Kredi notu belirli kriterleri göz önünde bulundurarak oluşturulmuş bir puanlama sistemidir. Bu puanla sisteminde kişinin kredi notunun yüksek olması için bankalardan çekmiş olduğu kredi, almış olduğu kredi kartı gibi ürünlerin…

Kredi Puanı ya da Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bir önceki yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize Kredi Puanını nasıl yükseltebileceğimiz konusunda bilgiler vereceğimizi duyurmuştuk. Bir çok ziyaretçimiz Kredi Notu ya da Kredi Skoru hakkında detaylı bilgiler talep ediyorlar ve bizlere bu konuda oldukça fazla soru soruyorlar. Bizler de elimizden geldiğinde sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.
.
Kredi Puanı ya da Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Puanı ya da Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Puanımızı artık bizler de bireysel olarak sorgulayabiliyor ve kolayca ulaşabiliyoruz. Bunun için Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ‘nun internet sitesinden ya da hemen hemen tüm bankaların internet ya da cep şubelerinden Kredi Risk Raporumuzu talep edebiliyoruz. Konu hakkında detaylı bilgiler vermiş olduğumuz Kredi Skoru Öğrenme ve Kredi Puanı Sorgulama başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kredi Skoru Öğrenme ve Kredi Puanı Sorgulama

Kredi Risk Raporu, Kredi Skoru, Kredi Notu ya da Kredi Puanı olarak isimlendirdiğimiz ve bankalardan kullanmış olduğumuz kredilerin, kredili hesaplarımızın ya da kredi kartlarımızın risk durumlarını içeren raporlarımız ya da kredi puanlarımız hepimizin ilgisini çekmiştir. Yakın bir zamana kadar bireysel olarak öğrenmemizin çok zor olduğu bu risk analizlerine artık hepimiz kolayca ulaşabiliyoruz. Sizler de kredi skoru ya da kredi puanı olarak adlandırdığımız bu risk bilgilerine kolayca ulaşabilir ve kredi kullanabilme ihtimalinizi kendiniz de değerlendirebilirsiniz.