BDDK'dan Kredi Yapılandırma Açıklaması

BDDK'dan Kredi Yapılandırma Açıklaması

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) oluşturulan açıklamada, “Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 1 Ocak 2018 itibarıyla yürürlüğe girdiği hatırlatıldı.

72 Ay Taksitle Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Olacak?

72 Ay Taksitle Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Olacak?

Bankaların daha önce kullanılan ancak ödemelerinde zorlanılan kredi ve kredi kartı borçlarını 72 aya varan vadelerle yeniden yapılandırılacağı duyuruldu. Ancak vatandaş 72 Ay Vadeli Kredi Borç Yapılandırması Nasıl Yapılacak? Kredi Kartı Borçlarımı Nasıl 72 Aya Kadar Taksitlendirebilirim? Kredi Borç Yapılandırması Nasıl Yapılabilir? Hangi Bankalar 72 Ay Vadeli Yapılandırma Yapıyor? gibi pek çok soru ile bizlere mesajlar yazıyor.

Bankalardan Kredi Alamıyorum?

Kredi Kartı Borçlarını Ödeyemediğinde Ne Olur?

“Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum” ya da “Kredi Taksitlerimi Ödeyemiyorum” diyerek bizlerden yardım isteyen bir çok ziyaretçimiz için öneri mahiyetinde bir çok yazı yayınlamıştık hatırlarsınız. Bunlardan en önemlisi Kredi Kartı ve Kredi Borç Transferi Kredi Kampanyaları idi… Ancak kredi sicilinizin kötü olması halinde ya da sabit bir gelirinizin olmaması durumunda bankalar Borç Transfer Kredisi de kullandırmayabiliyorlar maalesef… Peki bu durumda süreç nasıl işliyor ve bankalar ödeyemediğiniz borçlarınıza ilişkin nasıl bir yöntem izliyor.. Bugün sizlere Kredi ya da Kredi Kartı Borçlarımızı ödemediğimizde nasıl bir sürecin bizleri beklediğini anlatmaya çalışacağız.

Kredi Refinansmanı / Yeniden Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi Refinansmanı / Yeniden Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Daha önce kullandığımız kredileri kredi faizlerinin düşmesi halinde yeniden yapılandırabiliriz. Refinansman yani Kredi Yeniden Yapılandırma adını vermiş olduğumuz bu yöntem genel olarak uzun vadeli olarak kullanılan Konut Kredisi’nde kullanılıyor. Peki hangi durumlarda kredimizi yeniden yapılandırabiliyoruz? Kredi yeniden yapılandırma nasıl yapılır? Krediyi yeniden yapılandırma şartları nelerdir?