Ev Hanımlarının Kredi Kartı Almaları Mümkün Mü?

Ev Hanımlarının Kredi Kartı Almaları Mümkün Mü?

Kredi kartı almak isteyen kişiler kolayca kredi kartı alabilseler de bankalar kredi kartı verirken de araştırma yapmaktadır. Kişilerin çalışma durumu, geliri, mal varlığı gibi etkenler kredi kartının limitini ve verilip verilmeyeceğini belirler. Fakat geliri olmayan ev hanımları kredi alma konusunda problem yaşayabilirler. Ayrıca ev hanımları kredi kartı alma konusunda ne durumdalar ve ev hanımlarına kredi kartı veriliyor mu gibi sorulara cevap arayan pek çok kişi bulunuyor.

ev-hanimlarina-kredi-karti-Veren-Bankalar.jpg

Ev Hanımları ve Kredi Kartı

Ev hanımları aile içerisinde çok önemli bir görev üstlenirler. Evin düzeni, çocukların gelişimi gibi konular büyük oranda ev hanımı olan annelerin görevlerindendir. Bu büyük yüke rağmen ev hanımları bazı durumlarda kredi kartı alımında sorun yaşamaktalar. Bu nedenle ev hanımlarının kredi kartı alması göründüğü kadar kolay değil. Ayrıca ev hanımına kredi kartı veren bankalar 2017 listesi isimli bir liste yapılsa bile bankalar kişiye göre kredi verdiği için bu listedeki bankaların kredi vereceği kesin değildir. Fakat bazı durumlar ev hanımlarının kredi kartı almasını kolaylaştıracaktır.

hangi-bankalar-ev-hanimlarina-kredi-karti-veren-bankalar.jpg

Çalışma Geçmişi ve Gelir

Bir kadın ev hanımı olsa bile bir çalışma geçmişi olabilir. Çalışma geçmişi olan ve emekli maaşı olan ev hanımlarının sayısı bir hayli fazladır. Emekli maaşı veya kanıtlanabilir geliri olan ev hanımları bankadan kredi kartı almak istediğinde hayatında hiç çalışmamış ev hanımlarına göre çok daha kolay şekilde kredi kartı alacaklardır. Her ay düzenli yatan bir maaş kredi kartı alma konusunda çok yardımcı olacaktır. Ayrıca çalışma geçmişi olmayan fakat belgelenebilir geliri olan bir ev hanımı diğer ev hanımlarına çok daha kolay şekilde kredi kartı sahibi olacaktır.

Kredi Kartı Limitini Düşük Tutmak

Kredi kartı limiti gelire göre belirlenir. Herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarına kredi kartı limiti bankaların verdiği en alt limitten verilir. Bu durum geliri olan ev hanımlarında gelire göre belirlense de geliri olmayan kişilerde kredi kartı limiti düşük başlayacaktır. Geliri olan ev hanımları içinse limitleri düşük tutmak ve ödemeleri düzenli yapmak kredi kartı limitinin artmasını sağlayacaktır. Bu durum gelecekte alınacak başka kartlar konusunda da olumlu sonuçlar alınmasına sebep olacaktır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir