Fortis, Kredi Faiz Oranlarını Asagi Cekti

Fortis, Kredi Faiz Oranlarını Asagi Cekti

Fortis’ten yapılan yazılı basın açıklamasına göre, bankanın konut kredileri, bireysel kredileri, kobilere yönelik taksitli ticari nakit krediler, ticari krediler gibi birçok alanda kredi faizlerini yeniden düzenledi.

Kobilere yönelik olarak kullanıma sunulan Ticari Taksitli Nakit Kredilerde 36 aya kadar olan vadelerde aylık %2,30 olan kredi faizi %1,99’a, yine 36 aya kadar olan vadelerdeki Ticari Taksitli İşyeri Kredisi’nin faiz oranı da %2,05’den %1,65’e çekildi.

36 aya kadar vadelerdeki nakit kredinin faiz oranı %1,95’ten %1,89’a, 48 aya kadar olan oto kredisinde ise % 1,83 olan faiz oranı %1,75’e indirildi.

Vadesi bir yıla kadar olan konut kredilerinde %1,36 olan faiz oranı değiştirilmezken, 13 ile 60 ay arasındaki vadelerde %1,53 ve 61 ile 120 ay arasındaki vadelerde %1,52 olan faiz oranları 13-120 ay arasında %1,45 olarak açıklandı.

Finans piyasalarında Merkez Bankasının faizleri aşağı çekmeye devam edeceği beklentilerinin yüksek olması nedeni ile bankaların faiz oranlarını düşürmeye devam etmesi bekleniyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir