Fortis'ten İşsizlik Sigortası Teminatı

Fortis'ten İşsizlik Sigortası Teminatı

Fortis, müşterilerinin kredi geri ödemelerinde sağladığı güvenceye, ücretliler için İşsizlik, serbest çalışanlar için ise Geçici Maluliyet sigortalarını ekledi.

Fortis, küresel bilgi birikimi ve yerel uzmanlığını birleştirerek bankacılık sektörünü yenilikçi ve kaliteli ürünlerle tanıştırmayı sürdürüyor. Banka, son olarak mortgage, nakit ve/veya taşıt kredisi kullanan müşterilerinin kredi geri ödemelerinde sağladığı güvenceye, ücretliler için İşsizlik, serbest çalışanlar için ise Geçici Maluliyet sigortalarını ekledi.

Fortis’in, yeni İşsizlik Sigortası Teminatı ile sağladığı güvence, hem borç sahibini, hem de bakmakla yükümlü olduğu kişileri, vefat riskine ek olarak, işsizlik ya da maluliyet durumunda mağdur duruma düşmekten koruyor. Fortis’in İşsizlik Sigortası Teminatı, bankadan mortgage, nakit ve/veya taşıt kredisi kullanan müşterilerini kapsıyor.

İşsizlik Sigortası Teminatı tüm vefat risklerini içeren Hayat Sigortasına ek olarak daimi maluliyet ve işsizlik teminatları özelliği ile benzerlerinden ayrılıyor. Fortis bu ürün ile sadece kaza risklerine değil, tüm yaşamsal risklere karşı müşterilerini koruma altına alıyor ve ürünün maksimum teminat tutarı 1.200.000 YTL’yi buluyor.

Fortis, yeni ürünü ile serbest çalışan müşterilerine de hastalık ve/veya kaza sonucu geçici çalışamama durumunda, bu süre içindeki gelir kaybı riskini göz önünde bulundurarak kredi ödemelerini poliçe şartları dahilinde güvence altına alıyor. Ücretli müşteriler, işsizlik yerine geçici maluliyet yaşarsa, geçici maluliyet teminatını da kullanabiliyor.

Güçlü büyümelerini yenilikçi ürün ve hizmetlerle sürdürdüklerini ve yüksek müşteri memnuniyeti elde ettiklerini kaydeden Fortis Perakende Bankacılık ve Bankasürans Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi şunları söyledi:
“Yenilikçi hizmetlerimizle fark yaratıyor, müşterilerimize avantajlı ürün ve hizmetler sunuyor ve sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz. Pazara bu anlamda “İşsizlik Sigortası Teminatı”nı sunan ilk banka biz olduk. Yeni sigorta hizmetimizle, benzer ürünlerden farklı olarak, işsizlik ve geçici maluliyet durumlarında da müşterilerimizi güvence altına almış olacağız. Yeni ürünümüzün büyük ilgi görmesini ve önemli bir boşluğu doldurmasını bekliyoruz.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir