Galatasaray Golcü Tetteh Transferini Bitirdi

Galatasaray Golcü Tetteh Transferini Bitirdi

Galatasaray golcü Tetteh transferini bitirdi. Galatasaray, Sparta Prag ile 21 yaşındaki Ganalı forvet Benjamin Tetteh ‘in transferi için 7,5 milyon Euro ve oyuncunun bir sonraki satışından pay üzerinden anlaşmaya vardı. Galatasaray, Ozan Kabak ve Rodrigues ‘i satarak kasasına 20 milyon Avro koymuştu. Maddi anlamda bu olanağı kullanan Galatasaray, Sparta Prag ‘ın Ganalı genç yeteneği golcü Tetteh için 7,5 milyon Avro üzerinden anlaştı.

Galatasaray Golcü Tetteh Transferini Bitirdi

Galatasaray Tetteh transferi için Everton ve Wolves ile ciddi bir mücadeleye girmişti ve bu transfer yarışını kazanan taraf Galatasaray oldu. Klüp yetkilileri bu sabah saatlerinde Tetteh ‘in menajeri Sascha Empacher ile son bir görüşme daha gerçekleştirdi ve Ganalı futbolcunun transferinin tamamlanması için artık hiçbir engelin kalmadı. Transfer haberleri bazı yabancı spor sitelerinde de önemli yer buldu.

7,5 Milyon Euro ve Bir Sonraki Satıştan Pay

Gana referanslı Kickgh.com internet sitesinin iddiasına göre; taraflar arasındaki görüşme bu sabah saatlerinde tamamlandı ve Galatasaray, Tetteh’in transferi için Sparta Prag ‘a 7,5 milyon Euro ve oyuncunun bir sonraki satışından da pay vermeyi kabul etti.

21 yaşındaki futbolcunun transferi için geri sayıma geçen Galatasaray’ın kısa bir süre içerisinde transferi resmi olarak duyurması bekleniyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir