Galatasaraylı Eski Yıldız Oyuncuya Darp Girişimi

Galatasaraylı Eski Yıldız Oyuncuya Darp Girişimi

Galatasaray Futbol Takımı’nın 2014/2015 sezonun başında 2.3 milyon Euro’ya İtalya’nın Napoli klübünden transfer ettiği İsviçreli orta saha oyuncusu Blerim Dzemaili, şu an formasını giydiği İtalya’nın Bologna takımının taraftarları tarafından darp edilme girişimiyle karşı karşıya kaldı.
İsviçreli futbolcu takımıyla sabah antremanını gerçekleştirdi. Antreman sonunda tesisleri terkeden futbolcuları hafif yoğunlukta olan Bologna taraftarları karşıladı. Gayet samimi ve pozitif bir hava hakimken ortalık bir anda gerildi.

Dzemaili ile birden fazla taraftar arasında önce sözlü tartışma ardından ise fiziksel temasa sahne alan tartışma gerçekleşti. Her geçen dakika daha da şiddetleşen tartışmayı tesis görevlileri, taraftartlar ve Bologna takımı futbolcuları ayırarak ortamı sakinleştirmeye çalıştılar.
İtalya medyasından almış olduğumuz haberler doğrultusunda; tartışmanın Dzemali’nin taraftarlarına imza dağıtması sırasında gerçekletiğini ve futbolcunun kendisine karşı yoğun ilginin artmasıyla sinirlenmesi sonrasında yüksek ses tonu ve agresif tutumuyla ortamın biranda gerildiğini belirtmişlerdir. Kendisine sevgi gösteren taraftarlara karşı göstermiş olduğu bu olumsuz davranış sonrasında ise bazı taraftarların şok olduğunu ve bu kaba tavırlarından ötürü kendilerinin de gerildiğini ve konuşmalarından biranda alev alarak tartışmaya dönmesi şeklinde gerçekleştiği duyumu alındı.
Darp girişiminde korkulan olmadı ve herhangi bir yaralanma durumu gerçekleşmemiş oldu. Futbolcu Dzemaili ise basına herhangi bir açıklama yapmadan arabasına binerek tesislerden uzaklaşmış oldu.
Blerim Dzemaili, Türkiye’de Galatasaray forması giydiği dönemlerde gerek saha içinde gerekse saha dışında son derece sakin bir yapıya sahip görüntüsü vermişti.
Görev aldığı karşılaşmalarda göstermiş olduğu performans ile beklentilerin çok altında kalmış ve sezon sonunda yine İtalyan klüp Genoa’ya kiralanmıştı. Burada göstermiş olduğu performans ile Galatasaray tekrar dönmüş ancak yine beklentilerin altında bir performans göstererek, gerekse uyum sorununu aşamaması nedeniyle zararına bir bedelle 1.3 Milyon Euro’ya Bologna’ya bonservisiyle birlikte satıldı.
Buradan ise kısa bir Amerika macerası oldu. Daha önce eski Beşiktaş’lı İtalyan defans oyuncusu Matteo Ferrari’nin de formasını giydiği Montreal Impact takımıyla anlaştı. Buradaki performansı ise standart bir orta saha oyuncusu hüvviyetinde oldu ve tekrardan Bologna takımının çatısı altında yer aldı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir