Garanti Bankasi, 6 Milyon Kredi Kartina Ulasti

Garanti Bankasi, 6 Milyon Kredi Kartina Ulasti

Türkiye’de kredi kartı ve banka kartıyla alışveriş cirosunda pazar liderliğini elinde tutan Garanti Bankası, Türkiye’de 6 milyon kredi kartı adedine ulaşan ilk banka oldu.

Bonus, Shop&Miles, Flexi, American Express ve ParaCard’ın yanı sıra, 8 farklı ticari kart markasıyla hizmet veren Garanti Bankası, Bankalararası Kart Merkezinin (BKM) yayımladığı rapora göre, kredi kartı ve banka kartıyla alışveriş cirosunda da yine pazar lideri oldu.

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“VISA ve MasterCard’ın yanı sıra American Express, JCB (Japan Credit Bureau), CUP (China Union Pay) ve Diners logolu kartları aynı anda kabul eden tek banka konumunda bulunan Garanti, acquiring ciro bazında yüzde 23’lük pazar payıyla POS’ları en çok tercih edilen banka oldu. 312.000 adet POS terminaliyle sektörün en geniş üye işyeri ağının yanı sıra, Türkiye’de en çok plastik kart ve işlem hacmine sahip olan Garanti, Shop&Miles ve American Express markalarının gücüyle, yurt dışı kart cirosunda da yüzde 35,9 payla yine lider konumunda bulunuyor.”

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, “Kart pazarında, kredi ve banka kartı alışveriş cirosunda lider durumdayız. 6 milyon plastik kredi kartı sayısına ulaşan ilk banka olarak, ParaCard adını verdiğimiz 4,5 milyon adet banka kartıyla, alışveriş cirosu baz alındığında yüzde 24,9’luk pazar payıyla lideriz. Avrupa’yla karşılaştırıldığında çok küçük olan banka kartı pazarında, gidilecek daha çok yol olduğuna inanıyoruz. Odağımızı hiçbir zaman değiştirmeden, pazarı büyüterek sektördeki yerimizi korumayı hedefliyoruz” dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir