Garanti Bankası Adını Değiştiriyor

Garanti Bankası Adını Değiştiriyor

Garanti Bankası adını değiştiriyor.. Türkiye Garanti Bankası adı ile faaliyet yürütmekte olan bankanın % 49,85 oranındaki İspanyol hakim ortağı BBVA, bankanın unvanını değiştirme kararı aldığını duyurdu. Garanti Bankası bundan böyle, değişiklikle ilgili yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından faaliyetlerini “Garanti BBVA” markası ile sürdürecek. Garanti Bankası konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Garanti Bankası Adını Değiştiriyor

Garanti Bankası, ortağı olan BBVA Grubu tarafından yürütülen dijital dönüşüm stratejisi kapsamında, gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini “Garanti BBVA” markasıyla sürdüreceğini duyurdu. Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada, “Garanti’nin bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu, yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, dinamik ve dijital dünyaya uygun olarak yenilenen logosu ile faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda tek bir global markaya, ” BBVA ‘ya dönüşüyor ” ifadeleri kullanıldı ve açıklamalar şu şekilde sürdürüldü;

“BBVA Grubu, Meksika’da BBVA Bancomer, Arjantin’de BBVA Frances, Amerika Birleşik Devletleri ‘nde BBVA Compass ve Peru ‘da BBVA Continental markalarıyla faaliyet gösteriyordu. Bu dönüşümle birlikte artık tüm pazarlarda, BBVA isminin yanındaki ikinci markasını kaldırarak sadece BBVA markasını kullanacak.”

BBVA ‘nın bu stratejiyle dünya çapında faaliyet gösteren dijital bir kurum olma yolculuğunda önemli bir adım daha attığını özellikle belirten açıklamada, “Bu adım, kullanıcıların dijital bir kurumda aradıkları tutarlı müşteri deneyimi beklentilerine de hizmet ediyor. Ayrıca bununla birlikte, BBVA ‘nın ürün ve hizmetlerinin birçoğu global kullanıma sunularak, faaliyet gösterdiği pazarlara uygun olarak uyarlanabilecek” ifadeleri kullanıldı.

Garanti Markası ve Logosu Yenilenecek

Garanti Bankası ‘nın açıklamaları şu şekilde devam etti;

“Yeni marka stratejisinin Türkiye ‘deki yansıması ise 2019 içinde, BBVA Grubu ‘nun küresel ölçekte sahip olduğu marka gücünün Garanti markası ve logosunun yanına eklenmesiyle hayata geçecek. 9 yıldan fazla süredir BBVA Grubu ile Türkiye ekonomisine değer katan Garanti, bu strateji doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini ‘Garanti BBVA’ markasıyla sürdürecek. Garanti BBVA, insan odaklılık ve dijitalleşme temelli vizyonuyla, ülke ekonomisine, topluma katkı sağlamaya ve çağın olanaklarını herkese sunmaya devam edecek.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir