Garanti Bankası Artık Garanti BBVA

Garanti Bankası Artık Garanti BBVA

Garanti Bankası adını değiştirerek artık Garanti BBVA adı ile faaliyetlerini sürdürecek.. Garanti Bankası 2014 yılında bir İspanyol Devi olan BBVA grubu ile sözleşme imzalayarak hisse satışı gerçekleştirmişti. BBVA grubu bu satım almanın ardından Doğuş Grubu ve GE hisselerini de satın alarak hisselerde çoğunluğu ele geçirmişti. Bu satın almaların ardından BBVA grubu tüm dünyada yapılanmaya giderek BBVA markasını tüm bankalarına eklemeyi kararlaştırdı.

Garanti Bankası Artık Garanti BBVA

BBVA Grubu, Amerika Birleşik Devletleri’nde BBVA Compass, Peru ‘da BBVA Continental, Meksika ‘da BBVA Bancomer, Türkiye ‘de Garanti Bankası ve  Arjantin’de BBVA Frances markaları ile faaliyetlerini sürdürüyordu. Bu dönüşümle birlikte, BBVA isminin yanındaki ikinci markasını kaldırarak sadece BBVA markasını kullanacak. Türkiye ‘de faaliyet gösteren Garanti Bankası ise GarantiBBVA markası ile faaliyetlerine devam edecek.

BBVA tarafından satın alınan Garanti Bankası, marka değişimine giderek bugün itibariyle GarantiBBVA olarak faaliyetlerini sürdürecek. 2 gün önce konuyla alakalı reklam filmleri medya organlarında dönmeye başlayan Garanti Bankası bugün yapılan değişiklikle beraber internet sitesinin yer aldığı alan adını da www.garantibbva.com.tr olarak değiştirdi.

Garanti Bankası ‘nın alan adının değiştirilmesinin ardından bugün pek çok kullanıcı internet sitesine girerken tereddüt yaşadı. Daha önce www.garanti.com.tr adresinde yayında olan internet sitesi yeni alan adı olan www.garantibbva.com.tr adresine yönlendirildi.

Chrome Dolandırıcılık Uyarısı Verebilir

Garanti Bankası’nın internet sitesinin yeni alan adına yönlendirilmesinin ardından Google ‘ın internet tarayıcısı olan Chrome bu değişikliği Phishing olarak işaretledi ve sitenin tehlikeli olabileceği konusunda kullanıcıları uyardı. Bu uyarı ise internet bankacılığı kullanmak isteyen pek çok kişiyi tedirgin etti.

İşte o uyarıya ilişkin ekran görüntüsü;

Garanti Bankası Resmi Bir Açıklama Yaptı

Garanti Bankası resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“9 yıldır bünyesinde bulunduğumuz BBVA Grubu’nun tüm dünyada uyguladığı dijital dönüşüm stratejisi kapsamında, BBVA’nın global marka gücünü Garanti marka ve logosunun yanına ekliyor ve 11 Haziran’dan itibaren Garanti BBVA ismini kullanmaya başlıyoruz.

Garanti BBVA olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da, ülkemiz ekonomisine değer katmaya ve çağın fırsatlarını herkese sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Sorularınız olursa şubelerimiz ya da 444 0 333 Müşteri İletişim Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.”

Garanti Bankası İnternet Sitesi Adresi Değişti

Garanti Bankası ‘nın yeni internet sitesi adresi değişti mi? Garanti Bankası ‘nın yeni internet adresi ne oldu? İşte Garanti Bankası’nın yeni internet sitesinin yeni adresi..

Banka bugün yapılan değişiklikle birlikte alan adını da www.garantibbva.com.tr olarak değiştirdi. Bugüne kadar www.garanti.com.tr alan adını kullanan Garanti Bankası bugün itibariyle marka değişimine giderek GarantiBBVA olarak anılacak. BBVA tarafından geçtiğimiz yıllarda satın alınan Garanti Bankası bugün yapılan değişiklikle birlikte alan adını da www.garantibbva.com.tr olarak değiştirdi..

Garanti Bankası Sahibi Kim? Garanti Bankası Detaylı Bilgileri;

Garanti Bankası ilk olarak 1946 yılında Ankara ’da kuruldu ve 31 Mart 2019 tarihi itibarıyla 423 milyar TL ‘yi aşan konsolide aktif büyüklüğü ile Türkiye ‘nin en büyük ikinci özel bankası konumuna ulaştı. Garanti Bankası 2010 yılından bu yana ana hissedarı İspanyol BBVA ile sağlanan sinerjiyle ülkemizin ekonomisine değer katmaya devam ediyor. Garanti Bankası, bugünden itibaren faaliyetlerini “Garanti BBVA” markası ile sürdürecek.

BBVA Gurubu Kime Ait? BBVA Kimdir?

Garanti Bankası ‘nın ismini değiştirmesinin ardından BBVA grubu merak konusu oldu. BBVA şirketi hangi ülkeye ait ve hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor. İşte Garanti Bankası ‘nın da sahibi olan BBVA grubu hakkında tüm merak edilenler;

BBVA finansal hizmetler grubu 1857 yılında kuruldu. İspanya ‘nın ikinci, Meksika ‘nın en büyük üçüncü bankası konumunda. İspanyol BBVA bankasının toplam aktifleri 638 milyar Euro. Banka 31 ülkede 51 milyon müşteriye hizmet veriyor. BBVA ‘nın 7.362 şubesi, 21.566 ATM ‘si bulunuyor. BBVA bünyesinde 108.920 kişi istihdam ediliyor.

Açılımı Banco Bilbao Vizcaya Argentaria olan banka, İspanya’nın en büyük ikinci bankası. Banka, Garanti Bankası ‘nın % 24,89 ‘luk hissesini 2010 yılında 5,8 milyar dolara satın aldı, GE hissesiyle payını % 25,01 ‘e çıkardı. Doğuş Grubu ‘nun Garanti Bankası’ndaki % 14,89 payını da yaklaşık 2 milyar Euro bedelle satın almak için anlaşma sağladı.

BBVA Grubu ABD ve Güney Amerika’nın yanı sıra Avrupa ve Asya Pasifik bölgesinde de faaliyet gösteriyor. BBVA ‘nın Avrupa’da Türkiye ‘nin yanında, Almanya, Fransa, Belçika, İsviçre, İngiltere, İtalya, Portekiz, Rusya ve İspanya ‘da faaliyetleri bulunuyor. Banka Asya Pasifik bölgesinde, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Singapur ve Tayvan’da faaliyetleri bulunuyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir