Garanti Bankası (Garanti BBVA) Kredi Erteleme Detayları

Garanti Bankası (Garanti BBVA) Kredi Erteleme Detayları

Garanti Bankası (Garanti BBVA) kredi erteleme detayları.. İçinden geçmekte olduğumuz hassas günlerde korona virüs salgını nedeni ile yavaşlayan ekonomi birey ve şirketlerin maddi durumlarını da olumsuz olarak etkiledi. Bu olumsuzlukları sorunsuz aşabilmemiz için çeşitli önlemler alan bankalardan biri de Garanti Bankası oldu. Garanti Bankası da ekonomik önlem paketi kapsamında kredileri erteleyecek, kredi kullanımını kolaylaştıracak..

Garanti Bankası (Garanti BBVA) Kredi Erteleme Detayları

Garanti BBVA tarafından açıklanan pakette yer alan destekler şöyle:

1- ) Müşterilerin ihtiyacına göre, kredi anapara, faiz ve taksit ödemelerini, herhangi bir ek koşul aranmaksızın 30 Haziran 2020 tarihine kadar öteleme imkanı sunulacak.

2- ) Ticari kredilerde müşteriler, mevcut kredilerin anapara ödemelerini 6 aya kadar uzatabilecek, sonrasında da firmaların nakit akışına göre yeniden yapılandırabilecek.

3- ) KOBİ’ler ile mikro ölçekli işletmeler, halihazırdaki finansal yükümlülüklerini karşılayabilmeleri adına, mevcut limitlerinin yanında, ihtiyaç durumunda proaktif limit çalışmalarıyla desteklenecek. Ayrıca KOBİ’lerin nakit akışına destek olmak amacıyla tedarikçi finansman limitlerinde esneklik sağlanacak.

Garanti Bankası (Garanti BBVA) Kredi Erteleme Detayları

Kredi ve Kredi Kartı Ödemelerinde Esneklik Sağlanacak

4- ) Bireysel müşterilere tüketici kredileri ve ek hesap ödemelerini 3 ay süreyle ertelemenin yanı sıra kredi kartı borcu ödemelerinde de destek sağlanacak.

5- ) Yeni tip koronavirüs salgınından ağırlıklı etkilenen sektörler başta olmak üzere, ekonomik destek ihtiyacı duyan tüm kurum, şirket ve işletmelere, sektörüne uygun olarak ödemesiz dönem seçeneği de dikkate alınarak gerekli destek verilecek. Her türlü masraf ve komisyon itibarıyla sıkıntıda olan müşterilere, içinde bulunduğu mali durum dikkate alınarak kişi bazında değerlendirme yapılarak destek olunacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir