Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisi, evi olmayıp ev almak isteyen ya da yeni bir ev hayali kuran ev sahipleri için en uygun kredi tipleri arasında yer almaktadır. Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz tutarının %80’lik kısmını karşılayan Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisi, birçok farklı avantajı da size sunmaktadır. 240 aya kadar vade imkanı sunan Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisi, uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile oldukça cazip bir kredidir. Gerçek kişiler tarafından sadece mesken satın almak için kullanılabilen bu kredi, sabit faiz imkanına da sahiptir.

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisi, adından da anlaşılacağı üzere sabit faiz oranına sahiptir. Yani vade süresi ve kullanılmak istenen kredi tutarı ne olursa olsun, kredinin aylık faiz oranı sabit kalmaktadır. Bu kredi için de aylık %1,25 faiz miktarı belirlenmiştir.

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage Kredisi Çekme Şartları

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisi alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kredi başvurusu için istenen belgeler şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi
  • Teminat olarak satın alınmak istenen meskenin ipoteği
  • Gelir belgesi – maaş bordrosu

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage Kredisi Avantajları

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisinin en büyük avantajlarından biri, kredinin faizinin sabit kalmasıdır. Düşük faiz oranına sahip olması da kredinin avantajlarından bir diğeridir. Bunun yanı sıra 240 aya kadar uzun vade imkanı sunması da krediyi cazip bir hale getirmektedir. Erken ödeme yapılması durumunda ödenen anaparanın %2si tutarında masraf alınmaktadır. Kalan vade süresi 36 ayın altına düştüğü durumlarda ise erken ödemede %1’lik bir masraf talep edilmektedir. Kredinin en büyük avantajlarından bir diğeri ise başvuru esnasında kredi için kefil şartının aranmamasıdır.

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage Kredisi Nasıl Çekilir?

Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisine nasıl başvuru yapılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Krediye başvuru yapmak için size en yakın Garanti Bankasına giderek bireysel müşteri temsilciniz ile görüşme yapabilir, ilgili krediye anında başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Garanti Bankası web sayfası üzerinden de sabit faizli mortgage kredisini aratarak krediye başvur butonundan anında başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığı yöntemini kullanmak isteyenler de Garanti Bankası Sabit Faizli Mortgage kredisine buradan başvuru yapabilirler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir