Garanti Bankası Yeni Genel Müdürü Recep Baştuğ

Garanti Bankası Yeni Genel Müdürü Recep Baştuğ

Garanti Bankası ‘nın en tepe noktasında önemli bir değişiklik yapılarak genel müdür değişikliğine gidildi. Hem genel müdürlüğe hem de üst yöneticiliğine (CEO) görevine getirilen Recep Baştuğ, bankacılık ve finans alanında uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip.. Son alınan kararla Garanti Bankası Yeni Genel Müdürü Recep Baştuğ oldu.

Garanti Bankası Yeni Genel Müdürü Recep Baştuğ

Ajanslara geçilen son dakika haberi ile Garanti BBVA ‘nın tepe yöneticiliğine Recep Baştuğ getirildi. Garanti BBVA’dan yapılan açıklamaya göre, Baştuğ, Garanti BBVA’nın yeni CEO’su oldu. Bankacılık ve finans alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip Baştuğ, aynı zamanda BBVA Türkiye Ülke Müdürü görevine de atandı.

Gerçekleşen değişiklik, ilgili makamların onayının ardından 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak.

Yeniden Garanti BBVA’ya Dönmekten Heyecanlıyım

Ülke Müdürü ve CEO olmasına karar verilen Recep Baştuğ, görevlendirmeyle ilgili, “Uzun yıllar görev aldığım, hem kişisel hem de profesyonel anlamda kariyerime önemli katkılar sunan Garanti BBVA’ya dönmekten büyük heyecan duyuyorum. Aynı zamanda Fuat Erbil’in görevi süresince imza attığı başarılı çalışmaları sürdürme fırsatı bulacağım için çok mutluyum” dedi.

Ali Fuat Erbil Emekli Oluyor

4 yılı genel müdürlük olmak üzere bankadaki 22 yıllık başarılı kariyerinin ardından emekli olacak Ali Fuat Erbil ise, “Bankacılık alanında uzun yıllara dayanan ve kapsamlı kariyerimin ardından yeni bir yola girerken, Garanti BBVA’ya canı gönülden teşekkür ediyorum. Benim de yürekten inandığım, müşteri odaklılık ve dijitalleşme alanında farklılaşma vizyonuyla çağın olanaklarını ülkeme sunmayı hedefleyen Garanti BBVA’nın topluma ve Türkiye ekonomisine sunduğu katkılardan ötürü gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

BBVA Grup CEO ‘su Onur Genç de, “Fuat Erbil ve Recep Baştuğ, Garanti BBVA’yı ülkenin en büyük ve en beğenilen finansal kurumlarından biri haline getiren yetkin insan kaynağını en iyi şekilde temsil ediyorlar. Fuat Erbil’e Garanti BBVA CEO’su olarak sunduğu katkılarından ötürü teşekkür ediyor, Recep Baştuğ’a ise yeni görevinde başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Garanti Bankası Yeni Genel Müdürü Recep Baştuğ

Recep Baştuğ Daha Önce Garanti’de Uzun Yıllar Çalıştı

Açıklamada verilen bilgilere göre, Garanti BBVA ‘ya 1989 yılında katılan ve uzun yıllar çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev alan Recep Baştuğ, Bankada 2013 ile 2018 yılları arasında Ticari Bankacılık ve Tüketici Finansmanı alanlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda görev yaptı.

Baştuğ, bankadaki kariyerinin ardından Türkiye ’nin önde gelen holdinglerinden biri olan Ciner Grubu ’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak profesyonel yaşamına devam ediyordu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir