Garanti Bankasi'ndan “Mortgage Sepeti”

Garanti Bankasi'ndan “Mortgage Sepeti”

Garanti Bankası, mortgage kredisini farklı döviz cinslerini veya farklı ürünleri birleştirerek kullanmak isteyenler için “Mortgage Sepeti” adıyla yeni bir ürünü kullanıma sundu..

Müşteriler, kendi tercih ve risk algılarına göre farklı döviz cinslerini birleştirerek veya sabit faizli ve değişken faizli gibi farklı ürünleri bir araya getirerek mortgage sepeti hazırlayabiliyor.

Konu hakkında bilgi veren Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran, “Piyasada, farklı döviz cinslerinin birleştirildiği krediler var. Ama Türkiye’de ilk defa sabit ve değişken faizli gibi farklı mortgage seçeneklerini döviz ürünleriyle birleştiren bir sepeti biz sunuyoruz. Konut satın almak tüketiciler için ciddi bir yatırım kararı. Bu nedenle parasını iyi değerlendirmek isteyen bir yatırımcı gibi düşünerek, Mortgage Sepeti’ni hizmete sunduk. Buna göre müşterilerimiz YTL, Dolar, Euro, İngiliz Sterlini ve İsviçre Frangı gibi farklı döviz cinslerini birleştirebiliyor ve bunun yanında farklı mortgage ürünlerini de dahil edebiliyor. Böylece kur değişimlerine karşı müşterilerimiz kendi risk algılarına göre tedbir almış oluyorlar” dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir