Garanti BBVA TLREF Endeksli Bono İhracı Tamamlandı

Garanti BBVA TLREF Endeksli Bono İhracı Tamamlandı

Borsa İstanbul tarafından hayata geçirilen TLREF (Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı) bankacılık işlemlerinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Son olarak Garanti BBVA TLREF endeksli bono ihracı tamamlandı.. Böylece TLREF endeksli bono ihraç eden banka sayısında da artış kaydedildi.

Garanti BBVA TLREF Endeksli Bono İhracı Tamamlandı

Garanti BBVA tarafından yapılan açıklamaya göre, banka, finans sektörüne yeni gösterge faiz oranı olarak giren TLREF ‘e endeksli ilk finansman bonosu ihracını başarıyla gerçekleştirdi.

Ayda bir kupon ödemeli, 93 gün vadeli, 300 milyon Türk Lirası nominal tutarında planlanan finansman bonosunun faizi, TL gecelik referans faiz oranı (TLREF O/N) üzerine % 0,25 ilave getiri olarak belirlendi. Yatırımcılardan gelen yoğun talep sonucu ihraç 975.000.000 Türk Lirası olarak tamamlandı. Garanti BBVA, bu ihracıyla özel bankalar arasında yapılan en yüksek hacimli TLREF ‘e endeksli ihracı gerçekleştirmiş oldu.

Garanti BBVA TLREF Endeksli Bono İhracı Tamamlandı

Yatırım Araçları da Çeşitlendirilmiş Oldu

Garanti BBVA TLREF endeksli bono ihracını gerçekleştirerek banka müşterilerine sunulan yatırım araçları da çeşitlendirilmiş oldu. Garanti Bankası, Borsa İstanbul tarafından, uluslararası standartlarla uyumlu TL referans faiz oranı olarak hayata geçirilen TLREF kapsamında, kurumsal ve bireysel müşterilere farklı bir yatırım aracı sunarken, yeni referans faizine dayalı ürünlerin yaygınlaşmasına da katkı sağlamış oldu.

TLREF oranına dayalı ürünlerin gelecek dönemde daha çok yaygınlaşacağına ve finansal piyasalarda derinliğin artmasına katkıda bulunacağına inanan Garanti BBVA, müşterilerini yeni ürünlerle buluşturmaya devam edeceğini ifade etti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir