Gerçek 'Advantage'lar kullanım dışı

Gerçek 'Advantage'lar kullanım dışı

Halkbank kredi kartı Advantage’la birleşti. Ancak birleşmeden sonra Halkbank kredi kartı kullancılarına daha önce biriktirdikleri halk-puanlar için taksitli alışveriş zorunluluğu getirildi.

Halk Bankası KOBİ bankacılığı yanı sıra bireysel bankacılık ve kredi kartları alanında da büyüme politikası çerçevesinde HSBC Bank’ın sahip olduğu Advantage Kredi Kartı ile işbirliğine gitti. HSBC ile yapılan anlaşma uyarınca 1 milyona yakın Halk Bankası kredi kartı kullanıcısı Advantage Kredi Kartı’nın tüm hizmetlerinden ve üye işyeri ayrıcalıklarından yararlanacak. 2008’in ilk çeyreğinde de tüm Halk Bankası kredi kartları Halkbank Advantage adını alacak. Ancak yapılan anlaşmada Halkbank kredi kartı kullancılarının daha once Migros ve Şok mağazalarında alışverişte nakit para yerine kullandıkları ‘halkpuanları’nı kullanmaları bir şarta bağlandı. Halkbank müşterilerine gönderdiği ekstrelerde, “Birikmiş halkpuanlarınız Advantage üye işyerlerinde yapacağınız ilk taksitli işlem ile Nakitpuana dönüşecektir” yazısını gönderdi. Buna göre Halkbank kredi kartı kullananlar daha önce alışverişte kullandıkları puanları kullanmak için mutlaka taksitli alışveriş yapmak zorunda kalacak.

KART FAİZİ DE ARTTI
Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Halkbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, “Banka stratejik olarak müşterisiyle ilişkisinin 3-4 ay sürmesini istedi. Teknik bir zorluk da vardı. Daha önce bu puanlar sadece Migros ve Şok’larda kullanılıyordu ama kısıtlıydı. Tüm kullanıcılara açık değildi. İster istemez sonlandırmak zorunda kaldık. Taksitli alışveriş zorunluluğu ise bankanın seçimi” diye konuştu. Yapılan anlaşma ile Advantage dönüşen Halkbank kredi kartı sahipleri daha önce 3.75 olan alışveriş ve nakit faiz oranlarını yüzde 4.75 olarak ödemeye başladılar. Gecikme faiz oranı da yüzde 4.5’ten yüzde 5.5’ye yükseldi.

Gerçek avantajlar kullanım dışı kaldı

HALKBANK kredi kartı sahipleri Advantage kartın bir çok avantajından da yararlanamayacak. Örneğin kartta toplanan puanın bir kaç misli para yerine geçen Advantage Club Lounge&Valet Parking, TatilPuan ve Akıllı Limit uygulamaları bu işbirliğine dahil edilmedi.

Son ekstre ile logolar geldi

HALKBANK kradi kartı sahiplerine Advantage kartın logosunu da karta yapıştırılması için son ekstreler ile birlikte gönderdi. İşbirliğinin ilk aşamasında tüm Halkbank kredi kartları Advantage özelliği (taksit, ek taksit, NakitPuan, taksit atlatma, erteleme, anında hediye kuponu ya da hediye, vb.) kazanarak tüm Advantage üye işyerlerinde kullanılacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir