Güncel Kredi Faiz Oranları Listesi

Güncel Kredi Faiz Oranları Listesi

Konut Kredisi faiz oranları özel bankalarda da gerilemeye devam ediyor. İlk olarak 3 büyük kamu bankası tarafından yüzde 1 ‘in altına indirilen konut kredisi faiz oranları, kamuya ait katılım bankalarında da % 0,99 seviyesine çekilmişti. Bu indirimlerin ardından özel bankalarda da karşılık bulan faiz indirimleri halen gerilemeye devam ediyor. Bankalardan sık sık gelen faiz indirimi haberleri ile karşılaşmaya devam ediyoruz. Son olarak dün 2 özel banka daha konut kredisi faiz oranlarını aşağı çekti. Son faiz indirimleri sonrasında işte güncel kredi faiz oranları listesi..

Güncel Kredi Faiz Oranları Listesi

Dün Türkiye İstatistik Kurumu Ağustos ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Beklentilerin altında gelen enflasyon rakamları piyasalarda olumlu havalar estirmeye başladı. Döviz düştü, Borsa İstanbul alımlarla adeta coştu.. Tüm bu olumlu gelişmeler bankaların kredi faiz oranlarına da kısa sürede yansıdı. Dün öğle saatlerinin ardından 2 özel banka daha kredi faiz indirimi yaparak, konut kredisi faiz oranlarını düşürdüğünü duyurdu.

Piyasalardan gelen olumlu haberlerin ardından tüm gözler bu ay içerisinde yapılacak Merkez Bankası PPK toplantısına çevrildi. Merkez Bankası’nın bu ay yapacağı kritik toplantıda faiz indirimi yapacağına kesin gözü ile bakılırken bu indirim oranının kaç baz puan olacağı şimdiden merak konusu..

Enflasyon Rakamlarının Hemen Ardından Faizler Düştü

Dün gelen güzel haberlerin ardından bankalardan da faiz hamlesi gecikmedi. Özellikle konut kredilerinde beklenen faiz indirimleri hız kazandı. ICBC Bank bir açıklama yaparak konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,41 seviyesinden yüzde 1,38 seviyesine indirdiğini duyurdu. Bu açıklamanın hemen ardından QNB Finansbank da bir açıklama yaparak kredi faiz oranlarında indirime gitti. QNB Finansbank da konut kredisi faiz oranını yüzde 1,46 seviyesinden yüzde 1,39 seviyesine çekti.

İşte Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 0,99 (Anlaşmalı Konut Projeleri için oran yüzde 0,98)

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 0,99 (Anlaşmalı Konut Projeleri için oran yüzde 0,79)

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 0,99 (Anlaşmalı Konut Projeleri için oran yüzde 0,79)

Güncel Kredi Faiz Oranları Listesi

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1,35

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1,35

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1,34

Ziraat Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,99

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,99

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1,29

Albaraka Türk Konut Finansmanı Yüzde 1,29

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1,35

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir