Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin Belediyelerine Kayyum Atandı

Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin Belediyelerine Kayyum Atandı

Terörle mücadele her alanda devam ediyor. Barış Pınarı Harekatı ve ABD’nin girişimleri dün gündeme damgasını vururken yurt içinde de terörle mücadele çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda terörle ilişkili olduğu gerekçesi ile Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin Belediyelerine kayyum atandı.

Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin Belediyelerine Kayyum Atandı

İçişleri Bakanlığı, haklarındaki terör soruşturması nedeniyle tutuklanan Hakkari, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi ve Mardin’in Nusaybin ilçesi belediye başkanlarının yerine kayyum atadı. Terör soruşturması sonucu tutuklanan Nusaybin, Yüksekova ve Hakkari belediye başkanları yerine ilçe kaymakamları görevlendirildi.

Hakkari Belediyesi’ne Kayyum

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP’li Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman’ın yerine Vali İdris Akbıyık görevlendirildi.

Hakkari Yüksekova Belediyesi’ne Kayyum

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP’li Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar’ın yerine ise Kaymakam Osman Doğramacı görevlendirildi.

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP’li Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar’ın yerine ise Kaymakam Osman Doğramacı görevlendirildi.

Mardin Valiliği tarafından Nergiz’in yerine Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar görevlendirildi.

Yürütülen terör soruşturması kapsamında polis ekiplerince belediye binasında arama yapılıyor.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP’li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz ile Nusaybin Belediyesi meclis üyeleri Mehmet Emin Alkan ve Ferhat Kut gözaltına alınmış, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan zanlılardan Nergiz ve belediye meclis üyesi Kut tutuklanmış, Mehmet Emin Alkan serbest bırakılmıştı.

Hakkari Yüksekova ve Nusaybin Belediyelerine Kayyum Atandı

Nusaybin Nusaybin Belediyesi’ne Kayyum

Mardin Nusaybin ilçesinde terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP’li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz’in yerine Valilikçe Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar görevlendirildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanan HDP’li Nusaybin Belediye Başkanı Nergiz, İçişleri Bakanlığınca açığa alındı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir