Halkbank, 1.5 Milyon Emekliye Ozel Kredi Karti Cikaracak

Halkbank, 1.5 Milyon Emekliye Ozel Kredi Karti Cikaracak

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Kuru, yeni ürünler üzerinde çalıştıklarını ve önümüzdeki dönemde 1.5 milyon emekli müşterileri için özel kredi kartı çıkarmayı planladıklarını belirtti..

Özelleştirme süreci kapsamında yeniden yapılandırma çalışmalarına hız veren Halkbank, kredi kartı alanında hedef büyüttü. Geçtiğimiz yıl aralık ayında Advantage ile marka ortaklığına giderek güç birliği yapan Halkbank, şimdi de Halkcard ile atağa kalkmaya hazırlanıyor. Halkbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, Advantage işbirliğinden sonra 200 bin yeni müşteri kazandıklarını belirterek, bankanın toplam kredi kartı sayısının 1.2 milyona ulaştığını söyledi. 2008 sonunda 1.5 milyon kredi kartı müşterisi hedeflediklerini ifade eden Kuru, “Kart alanında yaptığımız işbirliği sonrası kredi kartında işlem hacmi yüzde 50 oranında artarken, üye işyeri açısından ise işlem hacmimiz yüzde 80 yükseliş kaydetti” dedi. Kuru, yakın gelecekte müşteri segmentlerine göre kredi kartı alanında yeni ürün ve projeleri hayata geçirmeye hazırlandıklarına işaret ederek, “Müşteri portföyümüzün 1.5 milyonu emeklilerden oluşuyor. Biz de özellikle emeklilere yönelik standart kredi kartının yanı sıra onların hayatlarını ve bankacılık ilişkilerini kolaylaştıracak yeni bir ürün üzerinde çalışıyoruz. Anket çalışmaları devam ediyor. Müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve buna paralel kredi kartlarını istenilen özelliklerle donatmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

“PAZAR PAYINI % 5’E ÇIKARACAĞIZ”
Kuru, 5.5 milyon müşteriye yeni hizmetler götürmeyi amaçladıklarını ve KGS’li Halkcard’ın şimdiden 30 bin müşteri tarafından kullanıldığına dikkat çekti. Kredi kartında işlem hacmine yönelik pazar paylarının yüzde 1.2 olduğunu ve 4 yıl içinde pazar paylarını yüzde 4-5 seviyelerine çıkarmayı hedeflediklerini dile getiren Kuru, bireysel krediler alanında da iddialı hedefleri olduğunu kaydetti. Durgunluğa rağmen bireysel kredilerde yüzde 40’lık bir artış planladıklarını anlatan Kuru, verimliliği ise yüzde 25 oranında artırmayı hedeflediklerini belirtti. Kuru, Halk Bankası’nın ilk altı ay itibariyle toplam kredi büyüklüğünün 22 milyar lirayı geçtiğini ve bireysel kredilerin toplam krediler içinde yüzde 23’ü aşan bir payı olduğunu söyledi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

3 Comments

    1. Sayın Fercani Aydın;
      Sitemizin bankalar ya da kredi kurumları ile bir bağı bulunmamaktadır. Dolayısı ile kredi başvurunuzu ilgili bankaya başvurarak yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir