Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ile 6 ay ödemesiz 10 bin Lira kredi kullanma fırsatı devam ediyor. Üstelik yüzde 0,49 faiz oranı ile.. 3 kamu bankası tarafından hayata geçirilen Bireysel Destek Kredisi yoğun ilgi görüyor.. İşte Halkbank 10 bin TL Destek Kredisi başvurusu hakkında merak edilen tüm detaylar..

Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Salgın hastalıkla mücadele ettiğimiz ve hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde hükumet tarafından hayata geçirilen “ Ekonomik İstikrar Kalkanı ” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5 bin Lira ve altında olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacı ile Halkbank tarafından 10.000 Lira’ya varan tutarlarda kredi kullandırılacak.

Halkbank tarafından düşük gelire sahip vatandaşların kira, sağlık, fatura ödemeleri (su, elektrik, doğalgaz vb.), gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacı ile, aylık yüzde 0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunuldu.

Halkbank Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank Destek Kredisi başvurusu yapmak için birden fazla yolu izleyebilirsiniz. İşte o başvuru yöntemleri;

Halkbank Müşterileri ;

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Başvuru, Bireysel Kredi Başvurusu, Kredi Türü: Tüketici Kredisi, Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirler.

Yine Halkbank Mobil Şubesi kullananlar mobil şubeye giriş yaparak; Başvuru, Kredi Başvurusu, Kredi Türü: Tüketici Kredisi, Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirler.

Halkbank Müşterisi Olmayanlar;

0850 222 0 400 Halkbank Dialog ’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabiliyorlar.

Ve Halkbank internet sitesi üzerinden herkes Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu yapabiliyor.

Destek Kredisinden Nasıl Yararlanırım ?

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocukların toplam aylık geliri) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan herkes yararlanabilecek.

Destek kredisi kullanmak isteyenler Halkbank, Ziraat Bankası ya da Vakıfbank ‘tan sadece birinden başvuru yapabilecekler. Aynı hanede yaşayanlar arasından sadece bir kişi kredi başvurusunda bulunabilecektir. Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) aydınlatma metnine bankaların internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi Hesaplama

Halkbank Destek Kredisi ile 10 bin TL ‘ye kadar kredi kullanılabiliyor. Kredinin aylık faiz oranı yüzde 0,49 olarak, maksimum vade ise 36 ay olarak belirlenmiş. İsteyenler kredi ödemelerini ilk 6 ay ödemesiz olarak tercih edebiliyorken, isteyenler ise kredi taksitlerini hemen başlatabiliyor. Bu sizin tercihinize bırakılmış.. Şimdi kredi için birkaç hesaplama yaparak bilgilerinize sunalım;

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL
3.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 113 TL

Kredi kullanımlarında binde 5 oranında kredi Tahsis Ücreti tahsil edilmektedir. Ayrıca kullandırılacak kredilerde tahsis ücretine ilaveten, kefalet tutarı üzerinden binde 7,5 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti Fonu (KGF) ‘na ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak üzere, kredi kullandırım esnasında yüzde 1,10 oranında komisyon tahsil edilmiş oluyor.

Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu

Onaylı Kredimi Nasıl Kullanabilirim ?

Halkbank Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kapsamında onaylanan kredinizi banka şubesine gitmeden Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil Şube ve Halkbank internet sitesi üzerinden kolayca kullanabiliyorsunuz. İşte onaylanan krediyi kullanma yolları;

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Kredi, Bireysel Kredini Kullan, Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Halkbank Mobil Şube ‘ye giriş yaparak; Krediler, Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama,  Başvurularım, Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.

Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi Halkbank web sitesi üzerinden kullanabilirsiniz.

Kredi tutarınızı; şubeye gitmeden Halkbank Bank24 ’lerde yer alan Kartsız İşlem menüsündeki “Bireysel Destek Kredisi Çekme” seçeneğiyle ya da banka kartınızla Para Çekme menüsünden de kolayca çekebiliyorsunuz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir