Halkbank 25000 TL Kredi Tüm Detayları

Halkbank 25000 TL Kredi Tüm Detayları

Kamu bankalarının esnaf ve sanatkarlara, işyeri sahiplerine destekleri hız kesmeden devam ediyor. Bu desteklerden biri de Halkbank tarafından sunulan 25 bin TL kredi kampanyası.. Kampanya kapsamında nakit ihtiyacı olan işyeri sahipleri çok uygun koşullarla kredi kullanabilecek. Kredi ilk 6 ay ödemesiz olarak kullandırılıyor. İşte Halkbank 25000 TL kredi tüm detayları..

Halkbank 25000 TL Kredi Tüm Detayları

Korona virüs tedbirleri sonrasında ekonomiye katkı sağlamak amacı ile hayata geçirilen Ekonomi Destek Paketi kapsamında esnaf ve sanatkarlara uygun ödeme koşulları ile kredi kullandırılacak. Bu kapsamda bir kamu bankası olan Halkbank da bir destek paketi hazırladı.

Halkbank tarafından Esnaf Destek Paketi adı ile hayata geçirilen ve içerisinde pek çok destek kalemini barındıran desteklerden biri olan 25.000 TL kredi kampanyasını inceleyeceğiz bu haberimizde.. Halkbank 25.000 Lira esnaf kredisi şartları nedir? Halkbank esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılır? gibi merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

25.000 TL Esnaf Kredisi Şartları Nedir ?

Ekonomik Destek Paketi ile hükumetin kamu sağlığını ve ekonomik istikrarı aynı anda korumak için gerçekleştirilen mücadeleye katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Halkbank tarafından hazırlanan Esnaf Destek Paketi kapsamında 2 farklı kredi ürünü sağlanmaktadır. Bu ürünler İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart olarak sınıflandırılabilir.

Esnaf Destek Paketi, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ‘nın desteği ile hayata geçirilmiştir. Paket kapsamında, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve sanatkarların da imkanlardan istifade edebilmesi hedeflenmiştir. Bu kapsamda esnafa kullandırılacak İşletme Kredisinin limiti 25 bin TL, vadesi 36 ay olarak belirlenmiş ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabilecektir.

Halkbank 25000 TL Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank, tüm esnaflara ayrım yapmadan 25000 TL nakit kredi ve 25 bin TL ticari kredi kartı desteği verecek. Halkbank konuya ilişkin olarak, ” İşletme kredisinin limiti 25 bin TL, vadesi 36 ay olarak belirlenmiş ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabilecek.” açıklamasını yaptı.

Halkbank Esnaf Kredisi Başvurusu

Tüm işletmelere sunulan İşletme kredisi yanında, esnaf ve sanatkârların mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecekleri, çek ve senet işlemlerini kredi kartı üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını düzenleyebilecekleri kredi kartı desteği de verilecek. Böylece işletmeler çalıştıkları tedarikçilerden avantajlar sağlayabilecekleri Paraf Esnaf Kart Destek paketi kapsamında 25.000 Lira’ya kadar limitli olarak ayrıca tanımlanabiliyor.

Krediden esnaf ve sanatkâr odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkârlar yararlanabiliyor. Esnaf ve sanatkârların ağırlıklı olarak faaliyet göstermekte olduğu, perakende ticaret, ulaştırma, imalat ve yiyecek – konaklama meslek kolları başta olmak üzere esnaf ve sanatkârlara % 4,5 faiz oranı ile 25 bin Lira limitli İşletme Kredisi kullandırılması hedeflenmektedir.

Halkbank 25000 TL Kredi Tüm Detayları

İşletme kredisi yanında 25 bin TL’ye kadar limitli, 3 ay ödemesiz dönemli ve 12 aya kadar vadeli  Paraf Esnaf Kart ile verilecektir. Böylece esnaf ve sanatkârlar çek ve senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını düzenleyebilecek, mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecek, çalıştıkları tedarikçilerden de avantajlar sağlayabilecekler.

Halkbank Esnaf Destek Kredisi başvurusu için Halkbank internet sitesi üzerindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanız sonrasında Müşteri İlişkileri Yöneticisi kredi talebinizle ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat