Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu

Son dönemde yaşadığımız korona virüs salgını nedeni ile her kesimin ekonomik bütçeleri sıkıntı yaşamaya başladı. Bu ekonomik etkilerin en aza indirilmesi için hükumet harekete geçti. Kamu bankaları aracılığı ile düşük gelirli çalışanlara düşük faizli kredi kullanma imkanı sağlandı. Geliri olmayanlara, işletmelere her kesime yoğun destekler sağlandı. Peki ya bu dönemde paraya ihtiyaç duyan emekliler ne yapacak? İşte emeklilere özel sunulan Halkbank emekli kredisi başvurusu tüm detayları..

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu

Halkbank, bir kamu bankası olmanın gücü ile toplumun her kesimine destek vermeye devam ediyor. Son dönemde işletmelerden bireylere her anlamda çok uygun koşullarla kredi kullandıran Halkbank, emekliler için de çok özel kredi fırsatları sunuyor.

Halkbank Emekli Kredisi ‘den faydalanmak isteyen emekillerin emekli maaşı ödemelerini Halkbank şubeleri üzerinden almaları ya da Halkbank şubeleri üzerine taşıma taahhüdü vermeleri yeterli oluyor. İşte kredi başvurusu detayları…

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Bankası emekli kredisi başvurusunu Halkbank şubeleri üzerinden şahsen yapabiliyorsunuz. Ancak emekli kredisi başvurusu yapmak için banka şubesine gitmenize gerek yok. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden aralarında birer boşluk bırakarak “EMEKLI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: EMEKLI 12345678910 3000 15000 ) yazıp 3452 ‘ye SMS (Kısa Mesaj) göndererek kolayca kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu

Emekli Kredisi Hesaplama

Halkbank Emekli Kredisi ile, maaşını Halkbank ‘tan alan veya maaşını Halkbank ‘a aktarmayı taahhüt eden emekliler tüm nakit ihtiyaçları için aylık % 0,98 ’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100 bin TL ‘ye kadar kredi kullanabiliyor. Kredinin maksimum vadesi 60 ay olarak belirlenmiş.

Halkbank Emekli Kredisi Örnek Hesaplama;

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)

       100.000

        60 0,98 525 2.332,64 15,3311
1,03 2.370,18 15,8830

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir