Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı ile artık TL mevduatların getirileri garanti altında.. TL birikimlerini bankalarda mevduat hesaplarında tutanlar artık enflasyon nedeni ile hiçbir kayba uğramayacaklar. Ziraat Bankası’nın ardından yine bir kamu bankası olan Halkbank da Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı ürününü hizmete sundu. Üstelik 2 farklı ürün seçeneği bulunuyor.

Halkbank Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

Halkbank mevduat müşterilerinin Türk Lirası tasarruflarını enflasyon karşısında korumayı amaçlayarak, tasarruf mevduat sahiplerine özel 2 yeni mevduat ürünü geliştirdiğini duyurdu. Konuya ilişkin Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, bu iki yeni mevduat ürünü sayesinde mevduat müşterilerinin Türk Lirası tasarrufları enflasyon karşısında korunacak.

Mevduat Hesabının Faiz Oranı Bozulmayacak

“Enflasyona Endeksli Koruyan Mevduat Hesabı”, 92 gün ile 370 gün vade aralığında açılabilen hesapta “hesap açılışında belirlenen oran” ile “vade sonundaki Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan en güncel TÜFE endeksi yıllık değişim oranı + ilave marj oranı” karşılaştırılıyor ve hangi oran yüksek ise o oran üzerinden faiz tahakkuk ettiriliyor. Hesaptan para çekildiğinde hesabın faiz oranı ve vade başı / vade sonu bozulmuyor, faiz hesapta kalan tutar üzerinden hesaplanıyor.

Vadenin Sonunda Gelir Elde Ediliyor

“Enflasyon Korumalı Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı” ile yatırımlarını uzun vadeli olarak TL’de değerlendirmek isteyenlere yeni bir seçenek sunuluyor. Müşteriler, 365 gün ile 370 gün vadeli olarak açtırdıkları mevduat hesabı ile üç aylık ara dönemlerde ya da vade sonunda getiri elde etme imkanı kazanıyor. Üründe, TÜFE’ye endeksli oran, ara dönem ödeme tarihlerinde ya da vade sonunda TÜİK tarafından açıklanan en güncel TÜFE endeksi yıllık değişim oranına banka tarafından belirlenen ilave marj oranının eklenmesiyle belirleniyor.

Artık Türk Lirası Mevduatlar Daha Korunaklı

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, müşterilerinin kullanımına sundukları 2 yeni enflasyon korumalı mevduat hesabı ürünü hakkında şu ifadeleri kullandı;

” Tasarruf sahiplerini doğru yönlendirmek ve müşterilerimizin yatırımlarını en verimli birikim araçlarında değerlendirmek temel görevlerimizden biridir. Kur hareketlerinin, tasarruflarını döviz olarak değerlendirmek isteyen birçok müşterimizi zaman zaman mağdur ettiğini görüyoruz. Yatırımcılar kısa dönemli nakde ihtiyaç duydukları zaman yabancı para dövizlerini maliyetinden düşük kur seviyesinden Türk Lirası’na çevirerek kayıp yaşayabilmektedir. Enflasyona Endeksli Koruyan Mevduat Hesabı ve Enflasyon Korumalı Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı ürünlerimiz, tasarruf sahiplerinin birikimlerini daha korunaklı hale getirecektir. Yenilikçi ve alternatif ürünlerimiz ile mevduat müşterilerimizin yatırımlarını değerlendirirken kendilerini güvende hissetmeleri öncelikli hedefimizdir. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir