Halkbank Kobi Değer Kredisi

Halkbank Kobi Değer Kredisi

Halkbank Kobi Değer Kredisi ile KOBİ’lere uygun faizli kredi kullandırmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen ve geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından kamuoyu ile detayları paylaşılan Kobi Değer Kredileri kullandırılmaya başladı. Kobi Değer Kredisi Başvurusu alan bankalardan biri de Halkbank.. İşte Halkbank Kobi Kredisi ‘nin detayları…

Halkbank Kobi Değer Kredisi

Halkbank başta imalat ve ihracat yapan firmalar olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ ‘lerimize, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile KOBİ Değer Kredisi kullandırmaya başladı. Halkbank tarafından başvuruları alınmaya başlanan Kobi Değer Kredisi avantajlı kredi koşulları ve çok uygun ödeme olanakları ile şimdiden yoğun ilgi görüyor.

KOBİ Değer Kredisi kapsamında yıllık cirosu 25 milyon Lira ‘nın altında olan mikro ve küçük ölçekli tüm firmalar işletme kredisi ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekler.

Kobi Değer Kredisi Şartları

Kampanya kapsamında İmalat ve/veya ihracatçı firmalar için azami 1 milyan Lira, diğer sektörlerde faaliyet gösteren firmalar ise azami 500 bin Lira ‘ya kadar kredi kullanabiliyorlar. Kredi kullanan işletmeler ilk 6 ay hiçbir taksit ödemesi yapmıyorlar. 6 ayın sonunda kredi taksitleri başlayacak Kobi Değer Kredisi’nin toplam vadesi ise 36 ay olarak belirlenmiş.

Kobi Değer Kredisi’nde kredi faiz oranları da oldukça uygun seviyelerde tutulmuş. Kampanyanın aylık kredi faiz oranı yüzde 1,54 iken yıllık faiz oranı ise yüzde 18,48 olarak belirlenmiş. Bu oran şu anda işletmelerin kredi kullanabileceği en uygun oran olma özelliğini taşıyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir