Halkbank Kredi Erteleme Detayları

Halkbank Kredi Erteleme Detayları

Son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs (Covid-19) salgını ülkemizde de etkisini hissettiriyor. İlk olarak Çin’de görülen ve sonrasında hemen hemen bütün dünyaya yayılım gösteren virüs kaynaklı hastalıklar ekonomiyi de yavaşlattı. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilirken ülkemizde de mecburi olmayan durumlarda kimsenin sokağa çıkmaması isteniyor. Bu durum ise ekonomiyi olumsuz anlamda etkiliyor muhakkak.. Korona virüs pandemisi nedeni ile ekonomik olan zarar gören işletme ve bireylerin yardımına ise Halkbank koştu.. Halkbank kredi borçlarını erteledi, pek çok kolaylığı hayata geçirdi.. İşte Halkbank kredi erteleme detayları..

Halkbank Kredi Erteleme Detayları

İlk olarak kamu bankaları tarafından açıklanan ekonomik önlem paketleri sonrasında özel bankalarda da karşılık buldu. Ancak ilk önemlerini maddeler halinde açıklayan ve müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlayan bankaların başında Halkbank geliyor. İşte Halkbank tarafından alınan 7 maddelik önlem paketi..

Kredi Ödemeleri Erteleniyor

1- ) 31 Mart 2020 tarihine kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek.

2- ) Esnaf ve sanatkarların bu dönemde yaşadıkları olumsuzluklara destek olmak amacıyla talep etmeleri halinde kullanmış oldukları kredilerin; Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 aylarında vadeleri gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek.

3- ) Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.

Personel Azaltmayana Kredi Limiti

4- ) Personel maaşlarını Halkbank üzerinden ödeyen firmalara, istihdamlarını Şubat sonuna göre azaltmamaları şartıyla, gelecek 3 aylık dönem boyunca personel maaş gideri kadar ilave kredi limiti verilecek.

5- ) Bankanın kredili müşterileri tarafından Halkbank üzerine keşide edilmiş çeklerin ödenmesi amacıyla, genel kredi limitleri artırılarak firmalara ilave nakit kredi limit tahsis edilecek.

6 Aya Kadar Ödemesiz Dönemli Kredi

6- ) Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan Banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkanı sunulacak.

7- ) İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere; Halkbank kurumsal kredi kartı ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi limiti bulunan firmaların kurumsal kart limitleri artırılacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir