Halkbank Kredi Faiz İndirimi de Duyuruldu

Halkbank Kredi Faiz İndirimi de Duyuruldu

Dün 2 kamu bankası tarafından açıklanmış olan kredi faiz indirimlerine bugün bir yenisi daha eklendi. Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın kredi faiz indirimlerinin ardından bugün Halkbank kredi faiz indirimi de duyuruldu. Halkbank, bugünden itibaren geçerli olmak üzere hem konut kredisi, hem tüketici kredisi ve hem de ticari kredilerde faiz oranlarını indirdi. Bu kararla bankaların kredi faiz oranlarındaki düşüş de devam ediyor.

Halkbank Kredi Faiz İndirimi de Duyuruldu

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, banka bugünden geçerli olmak üzere, tutarı 500.000 TL ‘ye kadar olan konut kredilerine yönelik faiz oranlarını, azami 180 ay vade için % 1 ‘in altına çekerek aylık % 0,99 ‘a düşürdü.

Halkbank, kredi tutarı 500.000 TL ile 1.000.000 TL arasında olan konut kredileri için aylık faiz oranını da 180 ay (15 yıl) vadeye kadar % 1,19 ‘a çekti. Halkbank ‘tan 1.000.0000 TL ve üzeri tutarlı konutlar için kredi kullanılması halinde de azami 180 ay (15 yıl) vade için faiz oranı % 1,39 olarak uygulanacak.

 

Firmalara % 0,79 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Fırsatı

Diğer taraftan Halkbank ile aktif çalışan konut sektörü firmalarına da çok özel bir kredi seçeneği oluşturuldu. Bu yepyeni kredi seçeneğine göre bu firmalar Halkbank ‘a belli bir miktarda katkı payı ödeyerek müşterilerine % 0,79 faiz oranı ile kredi kullanma fırsatı sunabilecekler. Bu da firmaların satış hacimlerinde önemli miktarlarda artışa sebep olacak.

Halkbank Kredi Faiz İndirimi

Ticari Kredilerde de Faizler İndi

Halkbank’ın faiz indirimi sadece Konut Kredisi ile sınırlı kalmadı. Halkbank, tüketici kredisi faiz oranlarını da indirerek, maksimum 60 ay vade için maaş müşterilerine % 1,49′ dan, diğer müşterilere ise % 1,59 ‘dan tüketici kredisi kullandıracağını duyurdu.

Ticari Kredilerde de Faizler Düştü

Halkbank tarafından yapılan kredi faiz indirimi açıklamasına göre ticari kredilerde ise faiz oranları firma değerlendirme notuna göre belirlenecek. Değerlendirme notu yüksek olan firmalara yıllık % 17 ‘den başlayan faiz oranıyla kredi kullanma olanağı sağlanacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir