Halkbank Kredi Faiz Oranları da Düşürüldü

Halkbank Kredi Faiz Oranları da Düşürüldü

Merkez Bankası ‘nın ikinci faiz indiriminin ardından bankalar da kredi faizlerini aşağı çekmeye devam ediyorlar. Bugün yapmış olduğu bir açıklama ile Halkbank kredi faiz oranları da düşürüldü. Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 ay ile 60 arasındaki vadelerde kullanılacak ihtiyaç kredilerinde faiz oranını maaş müşterileri için aylık % 1,25’e, diğer müşterilere ise aylık % 1,35 ‘e düşürüldü.

Halkbank Kredi Faiz Oranları da Düşürüldü

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ihtiyaç kredilerinde, konut kredilerinde ve ticari kredilerde aşağı yönlü düzenlemeler yaptıklarını belirterek; ” Finansman maliyetlerindeki iyileşmeleri kredi faiz oranlarına yansıtmaktan memnunuz. Müşterilerimizin her türlü nakit ihtiyacına düşük faiz oranlarıyla yanıt vermeyi sürdüreceğiz. ” ifadelerini kullandı.

İndirimler Bugünden İtibaren Geçerli

Yeni yapılan faiz indirimleri ile Halkbank, 60 aya kadar olan vadelerde ihtiyaç kredilerinde faiz oranını maaş müşterileri için aylık % 1,25 ‘e, maaş dışı müşterileri için ise aylık % 1,35 ‘e indirdi. Bu indirimli oranlar bugünden itibaren geçerli olacak. Ayrıca ticari kredilerin faiz oranları da yıllık % 13 ile % 15,5 aralığına çekildi. Böylece işletmeler de daha düşük borçlanma maliyetleri ile finansmana ulaşabilecekler.

Halkbank tarafından yapılan son dakika açıklamasında 500.000 Lira ‘nın ve üzerindeki konut kredilerinde faiz oranının aylık % 1,19 ‘a indirildiği hatırlatılarak, 500.000 Lira ‘nın altındaki konut kredilerinde ise faiz oranını aylık % 0,99 olarak uygulamaya devam edeceği belirtildi.

Halkbank Kredi Faiz Oranları da Düşürüldü

İndirimler Ekonomik Büyümeye Katkı Sağlayacak

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, toplam kredileri geçen yılın aynı dönemine göre 2019 yılının ilk yarısında % 20,1 oranında artış gösteren Halkbank’ın, faiz indirimiyle birlikte ekonomiye verdiği desteğin artarak devam edeceğini bildirerek şu ifadeleri kullandı.

” TCMB tarafından Temmuz ayındaki faiz indirim kararı sonrasında, kredi faizlerini ilk indiren bankalardan biri olmuştuk. Aynı iradeyi kararlılıkla sürdürüyoruz ve müşterilerimize avantajlı faiz oranları sunmaya devam ediyoruz. Merkez Bankası (TCMB) ‘nın son faiz indirimi yanı sıra, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ‘nın da faizleri beklentilerle uyumlu düşürmesi tüm küresel piyasalarda faizlerin düşüş eğiliminin süreceğine yönelik beklentileri güçlendirmiştir. Ekonomimizdeki dengelenme süreciyle birlikte ülkemizin risk primi düşmeye devam etmekte, yurt dışı yatırımcıların tahvil piyasasına ilgileri giderek artmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda bankamızın da kredi faizlerini indirmesi yatırım ortamının canlanmasına ve ekonomik büyümeye daha fazla katkı sağlayacaktır. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir