Halkbank Sanayi Odalarina Destek Programi Baslatti

Halkbank Sanayi Odalarina Destek Programi Baslatti

Halkbank Kurumsal ve Ticari Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ömer Muzaffer Baktır, Türkiye çapında sanayi odalarına destek programı başlattıklarını söyledi.

Baktır, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ile Halkbank arasında imzalanan protokol töreninde yaptığı konuşmada, 70 yıldır Türkiye’nin ilk Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletme (kobi) bankası olan Halkbank’ın, sanayi odaları ile protokol imzalayarak kobilere destek verdiğini kaydetti.

Halkbank’ın mali yapısı, teknolojik imkânları ve insan kaynağıyla reel sektöre hizmet için çalıştığını anlatan Baktır, şöyle konuştu:

“Halkbank, Türkiye çapında sanayi odalarına destek programı başlattı. İmzalanan protokolle oda üyelerine yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak kapsamında 2 yıl ödemesiz 84 ay vadeli orta ve uzun vadeli proje kredisi ve azami 60 ay vadeye kadar 1 yıl ödemesiz dönemli finansal destek kredisi de kullandırılacak. Protokol kapsamında ayrıca en az bir yıl vadeli, yıllık yüzde 1,5 komisyon oranı ile teminat mektubu kredisi de kullandırılacak.”

Baktır, finansal destek kredisinin üst limitinin 3 milyon YTL, orta ve uzun vadeli proje kredisinin alt limitinin ise işletme kredilerinde 500 bin dolar, yatırım kredilerinde 750 bin dolar olarak belirleneceğini ifade ederek, “Yurt içi ve dışı kaynaklı yatırım ve işletme kredileri, kobilerin nakit akışlarına uygun, esnek geri ödemeli olarak kullandırılan turizm, tarım, imalat ve teknoloji sektörlerine yönelik kredi çeşitleri, esnafa yönelik kooperatif krediler bunlardan bazılarıdır” dedi.

Gelişen inşaat sektörüne paralel inşaat projelerinin kredilendirilmesi çalışmalarında da konut yapı kooperatiflerinin ve belediyelerin toplu konut projelerinin tamamlanmasına yönelik TOKİ kaynaklı proje kredileri kullandırıldığına da değinen Baktır, konut ve iş yeri yapı kooperatiflerinin, inşaat projelerinin Halkbank kaynaklarından kredilendirilip tamamlanmasına yönelik ürünlerin de sunulduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından kredi protokolü imzalandı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir