Halkbank'tan Dünya Bankası Enerji Verimliliği Kredisi

Halkbank'tan Dünya Bankası Enerji Verimliliği Kredisi

Halkbank enerji yatırımı yapmak isteyen işletmelere çok uygun koşullarla Dünya Bankası Enerji Verimliliği Kredisi kullanma imkanı sağlıyor. İşletmelerin, modernizasyon ve kapasite artışına yönelik olarak yapacakları yeni yatırımları destekleyecek olan Dünya Bankası ve Halk Bankası, verimlilik artışı sağlamak amacıyla işletmelerindeki enerji giderlerinin azaltılmasına yönelik tüm yatırımları finanse edecekler.
.
Yeni enerji yatırımlarının yani komple yeni yatırım yapılacak projelerin desteğe dahil edilmeyeceği Dünya Bankası Enerji Verimliliği Kredisi üretim kapasitesini değişmediği durumlarda, enerji sarfiyatını azaltan ve enerji verimliliği sağlayan her türlü yatırım için destek sunarken, sabit bir kapasite durumunda ise toplam enerji tüketimini azaltan yatırımları destekleyecek.. Halkbank ve Dünya Bankası işbirliği ile kullandırılacak kredilerde 2 yıl ödemesiz dönemli toplam 7 yıl vade imkanı bulunuyor. Üstelik kampanya çerçevesinde 5.000.000.-USD’a kadar kredi kullanılabilecek…
.
Halkbank’ın En Doğal İşletmeciler İçin En Çevreci Kredi sloganı ile duyurmuş olduğu Enerji Verimliliği Kredisi hakkında daha ayrıntılı bilgilere Halkbank şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir